reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© william87 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 kwietnia 2015

Kontakt.io oraz Inteliclinic wśród najbardziej innowacyjnych w Europie

Na liście 100 najbardziej innowacyjnych niewielkich firm technologicznych z Europy, przygotowanej przez amerykański magazyn Red Herring znalazły się trzy spółki z Polski.
Pierwsza z nich to Kontakt.io, czyli krakowski producent beaconów – niewielkich transmiterów, które można umieścić praktycznie wszędzie. Urządzenia korzystają z technologii Bluetooth Smart (Bluetooth Low Energy, BLE) i rozsyłają sygnał rozpoznawany przez urządzenia mobilne. Gdy smartfon lub tablet znajdzie się w zasięgu beacona, może komunikować się z czujnikiem i wymieniać dane.

Z kolei Inteliclinic to autorzy innowacyjnej maski do snu NeuroOn - produktu, dzięki któremu będziemy spać krócej i efektywniej. Maska NeuroOn zawiera układy elektroniczne, które analizują m.in. fale mózgowe, ruchy gałek ocznych, napięcie mięśni twarzy i temperaturę ciała. Urządzenie współpracuje z aplikacją na smartfony. NeuroOn pomoże zredukować czas potrzebny do wysypiania się, efektywniej wykorzystać drzemki i optymalnie zaplanować ich godziny.

Trzecią polską firmą w zestawieniu jest mGenerator, twórca mobilnego generatora sklepów, aplikacji i stron, oferowany w modelu Software as a Service (SaaS).

Ranking przygotowywany co roku przez Red Herring wyróżnia najbardziej innowacyjne firmy z sektora nowych technologii. Sędziowie biorą pod uwagę takie kryteria jak: przychody, jakość zarządzania, stosowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych czy strategię biznesową.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1