reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 kwietnia 2015

Samsung: rekordowe nakłady inwestycyjne

Koreańska spółka zamierza w 2015 roku przeznaczyć rekordowe 15 mld USD na inwestycje w dziale półprzewodników.
To oznacza, że Samsung szósty rok z rzędu będzie liderem jeśli chodzi o nakłady inwestycyjne w sektor półprzewodników. Dla porównania, SK Hynix przeznaczy na ten cel 5,1 mld USD.

Samsung zainwestuje m.in. w zakład Line-17 w koreańskim Hwaseong, w prowincji Gyeonggi oraz zamierza rozwijać moce produkcyjne w technologii 14 nm w zakładzie w Austin, w stanie Teksas. Południowokoreański producent będzie też inwestował w produkcję układów DRAM. W 2015 roku na inwestycje w tym obszarze Samsung przeznaczy 6,4 mld USD, a SK Hynix 3,8 mld USD. Samsung będzie rozwijał produkcję w zakładzie Fab-17, a SK Hynix planuje otwarcie nowej fabryki M14 w drugiej połowie roku. Łączne nakłady inwestycyjne tych dwóch firm w sektorze pamięci DRAM będą stanowić 75% globalnych środków przeznaczonych na ten cel w 2015 roku.

Samsung sporo pieniędzy przeznaczy także na pamięci NAND flash (4,7 mld USD), natomiast wydatki SK Hynix na inwestycje w rozwój tych układów wyniosą w 2015 roku 1,3 mld USD.

Samsung rozpocznie także w tym roku wielką inwestycję o wartości ponad 14 mld USD. W prowincji Gyeonggi powstanie park produkcyjny, w którym wytwarzane będą półprzewodniki. Produkcja w nowym ośrodku ma ruszyć w drugiej połowie 2017 roku.

---
Źródło: digitimes.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2