reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Gdańska Nauka | 10 kwietnia 2015

Mistrzowski robocik z PG

Studenci Politechniki Gdańskie zwyciężyli w największych zawodach robotów na świecie RoboGames 2015 w San Mateo w kategorii mikrosumo.
Ekipa w składzie Szymon Zagórnik, Mateusz Piotrzkowski oraz Piotr Krzemiński wygrała mistrzostwa świata „RoboGames 2015”. W zawodach zwyciężyli samodzielnie wykonanym, debiutującym robotem Enova 365. – Nowa konstrukcja naszej drużyny długo czekała na swoją premierę. Nie mogliśmy trafić na bardziej wymagający debiut niż mistrzostwa świata, ale przecież do odważnych świat należy – mówi Szymon Zagórnik, student Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Zespół Magnat Cyber Forge Team był najlepsi w kategorii mikrosumo, w której rywalizują najmniejsze roboty (maksymalne wymiary: 5 x 5 cm, waga do 100 g). Robociki walczą na macie, niczym prawdziwi zawodnicy sumo. Ich zadaniem jest jak najszybsze wypchnięcie przeciwnika z ringu. Roboty są autonomiczne, czyli wyposażone w specjalne oprogramowanie, które nie wymaga sterowania przez ludzi.

Prace nad budową Enovy 365 trwały kilka miesięcy. Studenci podkreślają, że w trakcie prac konstrukcyjnych najtrudniejsze było zmieszczenie pomysłów technologicznych w tak małej strukturze. – Podczas zawodów Enova 365 zaprezentował szczytową formę, wygraliśmy wszystkie walki. W finale zmierzyliśmy się z obrońcami tytułu mistrzowskiego z poprzedniej edycji konkursu i zarazem aktualnymi mistrzami z konkursu RobotChallenge 2014. Ostatecznie nasz robot okazał się najlepszy, zajmując pierwsze miejsce na RoboGames 2015 – opowiada drużyna.

---
Źródło: Politechnika Gdańska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1