reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nomadsoul1 dreamstime.com Wiązki | 07 kwietnia 2015

Kabel-Technik-Polska bliżej PKC Group

31 marca 2015 roku Kabel-Technik-Polska (KTP), spółka zależna Groclin S.A., nabyła aktywa znacznej wartości w postaci znaków towarowych. Łączna wartość transakcji to 51 mln PLN.
Nabycie praw do znaków towarowych nastąpiło na podstawie umowy sprzedaży z dnia 31 marca 2015 roku zawartej pomiędzy KTP jako kupującym oraz Marketing Inter Groclin Auto Spółka Akcyjna Spółka Jawna („MIGA”) jako sprzedającym.

Ponadto 1 kwietnia br. Groclin S.A. dokonał zbycia aktywów o istotnej wartości w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP), stanowiącego część działalności operacyjnej związanej z produkcją wiązek elektrycznych obejmującą organizacyjnie wyodrębniony w przedsiębiorstwie spółki Groclin S.A. zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczony do prowadzenia działalności obejmującej produkcję wiązek elektrycznych w Grodzisku Wielkopolskim, wraz ze zobowiązaniami, na rzecz Kabel-Technik-Polska. Wartość ZCP na 1 kwietnia 2015 roku określona została na kwotę 15 mln PLN, a zbycie ZCP na rzec KTP nastąpiło w wykonaniu obowiązku wniesienia wkładu niepieniężnego do KTP w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego KTP i objęciem przez Groclin S.A. 55397 sztuk udziałów w kapitale zakładowym KTP.

Warto przypomnieć, że 13 lutego 2015 roku PKC Group ogłosił przejęcie działu produkcji wiązek od Groclin SA, transakcja obejmuje spółkę zależną Groclin czyli Kabel-Technik-Polska. PKC Group przejmuje działalność Wiring & Controls prowadzoną w Czaplinku, Drawsku Pomorskim, Białogardzie i w Grodzisku Wlkp.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2