reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny | 31 marca 2015

Bosch planuje zatrudnić około 12 000 pracowników

Największe szanse na zatrudnienie mają inżynierowi kierunków takich, jak budowa maszyn i elektrotechnika oraz osoby po studiach wyższych ze znajomością IT.
W bieżącym roku Bosch planuje zatrudnić na całym świecie około 12 000 osób z wyższym wykształceniem. – Zatrudniamy coraz więcej pracowników w obszarze oprogramowania. Z uwagi na coraz silniejszą integrację wszystkich dziedzin życia z internetem oprogramowanie odgrywa coraz ważniejszą rolę – od rozwiązań w zakresie mobilności aż po technikę przemysłową – wyjaśnia Christoph Kübel, członek zarządu i dyrektor ds. personalnych w spółce Robert Bosch GmbH.

Liczba pracowników w działach oprogramowania będzie w dalszym ciągu wzrastać. Największe zapotrzebowanie na pracowników z wykształceniem wyższym występuje obecnie w Indiach – około 3 200 nowych stanowisk, w Chinach – 2 600 oraz w Niemczech – 1 200. Trzy z czterech planowanych nowych stanowisk to stanowiska w branży inżynierskiej, a blisko co trzecie nowe miejsce pracy jest przygotowane dla pracowników bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego.

Plany rekrutacyjne Boscha to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na programistów. Bosch już teraz integruje infrastrukturę całych miast, podłącza samochody do internetu, umożliwia sterowanie systemem grzewczym za pomocą aplikacji mobilnych oraz automatycznie włącza swoich dostawców w łańcuch dostaw. Dziś nawet kuchenki elektryczne oraz inne urządzenia AGD marki Bosch mogą komunikować się z internetem. Rośnie zarówno udział oprogramowania, jak i stopień jego złożoności – zarówno w fazie rozwoju, jak i samej produkcji, w poszczególnych produktach i w całych systemach. Na przykład w systemie awaryjnego hamowania w samochodach, za pomocą czujnika radarowego lub czujnika wideo system rozpoznaje, czy na pasie ruchu przed pojazdem znajdują się przeszkody. Oprogramowanie układu analizuje w ciągu ułamków sekund informacje pochodzące z czujnika i w razie potrzeby inicjuje pełne hamowanie.

---
Źródło: Bosch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2