reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dimitry romanchuck dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 marca 2015

Google wejdzie na sale operacyjne

Amerykański koncern zawarł porozumienie z firmą Johnson & Johnson w sprawie współpracy dotyczącej robotów chirurgicznych.
Google and Johnson & Johnson (a właściwie Google i Ethicon – spółka zależna J&J zajmująca się zaawansowanymi urządzeniami medycznymi) chcą wspólnie stworzyć roboty, które będą asystować chirurgom i wyręczać ich w niektórych czynnościach w trakcie operacji. Prace skoncentrowane będą na rozwiązaniach przeznaczonych do chirurgii minimalnie inwazyjnej, pozwalającej na znaczne ograniczenie utraty krwi, zmniejszenie bólu i skrócenie czasu powrotu do zdrowia. Google i J&J w pierwszej kolejności skupią się na robotach przeznaczonych do operacji klatki piersiowej, jelita grubego i skomplikowanych zabiegów ginekologicznych.

Warunki finansowe transakcji nie zostały podane do wiadomości publicznej. Zamknięcie transakcji planowane jest na drugi kwartał 2015 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1