reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ra2studio dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 marca 2015

Ifm ecolink stworzy w Opolu centrum badań i rozwoju

Budowa centrum badań i rozwoju ma rozpocząć się jeszcze w kwietniu. Docelowo, ifm ecolink chce zatrudnić w nim 100 inżynierów.
Dwukondygnacyjny, mający 4.000 m2 powierzchni budynek nowego centrum B+R ma kosztować 16 mln zł, a jego budowa ma zakończyć się do końca listopada. W ciągu najbliższych 5 lat w centrum ma znaleźć zatrudnienie 100 inżynierów.

Nowo zatrudniani pracownicy będą skupiać się nad rozwojem asortymentu, produkowanego obecnie w Opolu: ‘Nie chcemy ich rozwijać poprzez transfery produkcji z Niemiec do Polski, bo to jest najtańsze i najprostsze. Chcemy rozwijać nasze produkty na miejscu, tak by miały design sygnowany znakiem made in Opole’ mówi dla PAP Andrzej Durdyń, członek zarządu ifm ecolink.

Wśród poszukiwanych pracowników znajdują się inżynierowie konstruktorzy, programiści, specjaliści od jakości czy logistycy. Pierwsze nabory już latem 2015. Swój udział w tworzeniu centrum oraz naborze odpowiedniej kadry będzie miała również Politechnika Opolska, z którą niemiecki koncern podpisał umowę o współpracy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1