reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rob hill dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 marca 2015

Philips wygrywa duży kontrakt w Szczecinie

Philips został wybrany do modernizacji oświetlenia ulicznego z wykorzystaniem rozwiązań LED w Szczecinie: wymienionych zostanie 5 tys. punktów świetlnych.
Projekt jest realizowany w ramach Programu "SOWA - energooszczędne oświetlenie uliczne", prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niemal połowa modernizowanego oświetlenia będzie podłączona do Philips City Touch, czyli chronionego patentem zdalnego systemu zarządzania oświetleniem w mieście, co przełoży się na 70-proc. redukcję zużycia energii elektrycznej i obniży emisję CO2 do atmosfery o 7000 ton na rok. Poszczególne lampy mogą być włączone, wyłączone bądź przyciemnione do określonego poziomu w każdej chwili, w zależności od pory dnia lub pory roku, jak również podczas zaplanowanych wydarzeń odbywających się w mieście. Miasto planuje zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej około 1,5 mln zł rocznie.

System Philips City Touch pozwala na komunikowanie i sterowanie indywidualnymi punktami świetlnymi, budując inteligentną sieć, która pozwoli miastu kontrolować i zarządzać oświetleniem na głównych ulicach w centrum, tam gdzie ruch jest największy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2