reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 marca 2015

Philips wydzieli biznes oświetlenia

Holenderski koncern oficjalnie zapowiedział utworzenie w przyszłym roku oddzielnej spółki działającej w branży oświetlenia w drodze oferty publicznej.
Plany podziału koncernu na dwie osobne spółki były zapowiadane jeszcze we wrześniu zeszłego roku, a teraz Philips wydał oficjalne oświadczenie dla akcjonariuszy. Transformacja ma na celu wydzielenie z Royal Philips spółki działającej w branży oświetlenia (Lighting), by jednocześnie mocno rozwijać biznes związany z urządzeniami medycznymi oraz drobną elektroniką konsumencką (HealthTech i Consumer Lifestyle).

Wydzielona spółka z branży oświetleniowej nie będzie oferowała produktów dla branży motoryzacyjnej oraz komponentów LED; te działy mają zostać połączone w oddzielny podmiot. Philips prowadzi negocjacje w sprawie jego sprzedaży, ogłoszenia transakcji można się spodziewać jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

Biznes oświetlenia Philipsa, który zostanie wydzielony zatrudnia około 37 tys. pracowników i w czwartym kwartale 2014 roku zanotował sprzedaż na poziomie 2,1 mld USD.

Akcjonariusze podejmą decyzję dotyczące podziału podczas zebrania zaplanowanego na maj.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2