reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© badoff dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 marca 2015

Nowa odsłona druku 3D

Firma Carbon3D zaprezentowała niezwykłą drukarkę 3D, w której elementy powstają poprzez utwardzanie płynnej żywicy tlenem i światłem ultrafioletowym. Twórcy zaczerpnęli pomysł z filmu Terminator 2.
Ulepszony android z filmu Terminator 2 zrobiony był z metalu, który bez problemu przechodził w stan płynny i formował się w dowolny kształt. Może wydruk metodą CLIP (Continuous Liquid Interface Production) nie wygląda dokładnie tak jak sceny z filmu, ale trzeba przyznać, że technika jest niezwykle interesująca. Drukowany przedmiot wyłania się bowiem z naczynia wypełnionego płynną żywicą, zamiast powstawać warstwa po warstwie, jak w zwykłej drukarce 3D. Ten sposób jest też znacznie szybszy niż przy klasycznym druku 3D, jak podaje spółka Carbon 3D nawet 25 do 100 razy. Zobaczcie!Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1