reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 marca 2015

Miniaturowe drony dla polskiej armii

System Pszczoła stworzony przez firmy Optimum oraz WB Electronics we współpracy z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych, to zestaw niewielkich dronów przeznaczony dla jednostek piechoty zmechanizowanej i zmotoryzowanej.
Drony mogą stanowić wyposażenie wozów bojowych takich jak Rosomak i mogłyby być sterowane z wnętrza pojazdu. Zasięg dronów kontrolowanych przy pomocy interfejsu wielkości tabletu wynosi około dwóch kilometrów, a czas lotu z maksymalną prędkością 40 km/h to 30-40 minut.

Jak podkreśla Wojciech Komorniczak, dyrektor ds. rozwoju naukowego i nowych technologii firmy WB Electronics, na świecie nie ma drugiego tak małego urządzenia, które zawiera dwie kamery stabilizowane elektromechanicznie żyroskopem w dwóch wymiarach.

Zastosowanie dronów bardzo zwiększa możliwości rozpoznania – czytamy w komunikacie firmy Optimum, dostawcy usług i rozwiązań technologicznych dla wojska i policji – ze względu na dysponowanie obrazem z wysokości kilkuset metrów, zarówno w świetle widzialnym, jak i termowizji. Dron rozpoznawczy może odlecieć ponad 2 km od miejsca startu i tam wykrywać i identyfikować zagrożenia. Lecąc na wysokości większej niż 100 m jest praktycznie niewidoczny i niesłyszalny z ziemi. Oprócz dronów rozpoznawczych coraz większe znaczenie na polu walki będą miały drony uderzeniowe, które są w stanie przeprowadzać precyzyjne ataki, a w razie potrzeby mogą ulec autodestrukcji.

Rozwojem systemu Pszczoła zajmują się obecnie firmy WB Electronics i Optimum.---
Źródło: Optimum, Reuters, defence24.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1