reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 marca 2015

Airbus uruchomi produkcję w Łodzi

Airbus w lutym otworzył w Łodzi Biuro Projektów i Badań Airbus Helicopters Polska, a teraz potwierdza plany wybudowania zakładu produkcyjnego w tym mieście.
- Airbus Helicopters planuje zbudowanie w Łodzi od podstaw zakładu produkcyjnego. Inwestycja nie jest uwarunkowana wynikiem przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Nowy zakład Airbus Helicopters będzie produkował elementy dynamiczne do śmigłowców. Są to elementy przeniesienia napędu i skrzyń biegów. Komponenty będą produkowane dla globalnego łańcucha dostaw Airbus Helicopters - czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Koncern podkreśla, że chce zacieśniać współpracę z polskimi firmami i instytucjami badawczymi, rozwijając swoją obecność w naszym kraju. Biuro R&D w Łodzi to kolejny oddział spółki, która ma już siedziby w Warszawie oraz w Mielcu. W planach jest utworzenie placówek w Gliwicach i Krakowie. Airbus od wielu lat współpracuje z Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz Politechniką Gdańską.

Airbus Helicopters 3 marca zaprezentował po raz pierwszy swój nowy dwusilnikowy śmigłowiec o nazwie H160. Uroczysty debiut nastąpił podczas najważniejszej na świecie wystawy przemysłu śmigłowcowego Heli Expo w USA. Do tej pory był to najpilniej strzeżony projekt Airbus Helicopters, skrywany pod nazwą X4. Prace nad H160 rozpoczęto w 2013 roku, a ostateczna konfiguracja śmigłowca została zatwierdzona w tym roku. Pierwszy lot śmigłowca także nastąpi w 2015 roku, a rozpoczęcie eksploatacji zaplanowano na rok 2018.© Airbus

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2