reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© michal mrozek dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 lutego 2015

PZ Cormay rezygnuje z usług spółki budującej nowy zakład

PZ Cormay poinformował o odstąpieniu od umowy z Wielkopolskim Przedsiębiorstwem Inżynierii Przemysłowej, dotyczącej budowy nowego zakładu.
Przedmiot umowy składał się z dwóch części i obejmował wykonanie dokumentacji projektowej oraz prac budowlano-montażowych związanych z wykonaniem zakładu produkcyjnego spółki zlokalizowanego w Podstrefie Lublin, będącej częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Umowa ulega rozwiązaniu ze skutkiem na dzień doręczenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy tj. na dzień 23 lutego 2015 roku – czytamy w raporcie PZ Cormay. Jednocześnie Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej odstąpiło od umowy, o czym PZ Cormay poinformował w oddzielnym komunikacie.

Jak informuje PZ Cormay, podstawą do odstąpienia od umowy było opóźnienie wykonawcy w realizacji prac objętych przedmiotem umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy oraz liczne naruszenia przez wykonawcę postanowień umowy. PZ Cormay powiadomił też, że wykonawca został obciążony odszkodowaniem w wysokości 250 00,00 PLN oraz karami umownymi w łącznej wysokości 2 2 016 711,50 PLN, spółka jest zobowiązana do zapłaty na rzecz wykonawcy wynagrodzenia za zrealizowane prace, zgodnie z inwentaryzacją, która zostanie sporządzona na dzień odstąpienia.

Wzrastające opóźnienie w realizowanej przez wykonawcę inwestycji powoduje ryzyko niedotrzymania terminów realizacji z nią związanych projektów dotacyjnych. Spółka w związku z tym przeanalizuje aktualne harmonogramy projektów związanych z budową nowej fabryki tak, aby w sytuacji opóźnienia prac budowlanych zoptymalizować wykorzystanie przyznanych spółce dotacji.

Opóźnienia w budowie fabryki nie mają wpływu na realizację harmonogramu konstrukcji i industrializacji konstruowanych przez Spółkę analizatorów Hermes, Equisse i Blue Box. Prace w zakresie tych urządzeń toczą się zgodnie z harmonogramem – pisze PZ Cormay.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1