reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photodynamx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 lutego 2015

PGZ chce dostarczyć drony polskiej armii

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. złożyła wniosek do Inspektoratu Uzbrojenia o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na dostawę systemów bezzałogowych statków powietrznych krótkiego zasięgu oraz mini.
W ramach zakupu systemów bezzałogowych statków powietrznych krótkiego zasięgu pod kryptonimem „Orlik” polska armia planuje pozyskanie 12 zestawów wraz z systemami logistycznymi i szkolenia. PGZ zgłosi do tej kategorii zaawansowany technologicznie produkt firmy PIT-Radwar i polskiej spółki Eurotech o nazwie E-310.

W ramach kategorii mini pod kryptonimem „Wizjer” wojsko chce pozyskać 15 zestawów, również z systemami logistycznymi i szkolenia. W tym przypadku PGZ wykorzystując doświadczenie i potencjał Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy planuje przystąpienie do przetargu tworząc uprzednio kompetencje wewnątrz Grupy w zakresie rozwijania technologii odpowiadającej klasie mini.

– Jako lider polskiego przemysłu zbrojeniowego posiadamy zasoby i kompetencje, by wziąć udział w postępowaniach na systemy bezzałogowych statków powietrznych bazując na krajowych i pozyskanych z zagranicy technologiach. Współpracujemy w tym zakresie zarówno wewnątrz PGZ z WZL nr 2, PIT-Radwar, PCO, jak i z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych – powiedział prezes zarządu PGZ S.A. Wojciech Dąbrowski.

Udział PGZ w budowie systemów bezzałogowych ma mieć szerszy charakter i nie ma się ograniczyć tylko i wyłącznie do określonych dzisiaj potrzeb polskiej armii. Eksperci PGZ podkreślają, ze intencją Grupy jest rozwijanie technologii i produkcji wszelkiego rodzaju platform bezzałogowych.

Wcześniej PGZ przygotował udział polskiego przemysłu zbrojeniowego w kontekście systemów rakietowych „Wisła” i „Narew”.
---
Źródło: © PGZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1