reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom schmucker dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 stycznia 2015

PZ Cormay poinformował o treści pozwu

Pozew dotyczący m.in. stwierdzenia nieważności odwołania i powołania członków zarządu PZ Cormay złożył były prezes spółki Tomasz Tuora.
Zarząd spółki PZ Cormay poinformował, że 12 stycznia 2015 roku powziął informację o treści pozwu złożonego przez byłego członka zarządu, Tomasza Tuorę, w Sądzie Okręgowym w Warszawie, mimo że pozew nie został jeszcze formalnie doręczony spółce.

Pozew został złożony w przedmiocie stwierdzenia nieistnienia, alternatywnie stwierdzenia nieważności, uchwał rady nadzorczej PZ Cormay z 26 sierpnia ubiegłego roku w sprawie określenia liczby członków rady nadzorczej, odwołania i powołania członków zarządu oraz w sprawie ustalenia wynagrodzenia członków zarządu. Zdaniem Tomasza Tuory uchwały rady nadzorczej są nieważne, jako podstawę wskazując fakt, że zostały podjęte na podstawie uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z dnia 26 sierpnia 2014 roku, które to uchwały są zdaniem powoda co najmniej nieważne i są objęte postępowaniem sądowym o stwierdzenie nieistnienia, alternatywnie stwierdzenia nieważności, alternatywnie uchylenie uchwał w sprawie odwołania i powołania członków rady nadzorczej.

Jednocześnie strona powodowa wniosła o zawieszenie postępowania o stwierdzenie nieważności uchwał rady nadzorczej do czasu prawomocnego zakończenia postępowania o stwierdzenie nieistnienia, alternatywnie stwierdzenia nieważności, alternatywnie uchylenie uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w sprawie odwołania i powołania członków rady nadzorczej – czytamy w komunikacie PZ Cormay. Decyzją Sądu postępowanie zostało zawieszone zgodnie z wnioskiem powoda. W opinii PZ Cormay powództwo jest niezasadne i bezpodstawne.

Zarząd PZ Cormay 26 sierpnia 2014 roku poinformował o odwołaniu ze skutkiem natychmiastowym Tomasza Tuory z funkcji prezesa spółki. Jego następcą został Janusz Płocica. Tego samego dnia akcjonariusze PZ Cormay wybrali nowy skład rady nadzorczej spółki.

PZ CORMAY S.A. to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Spółka pracuje nad wdrożeniem własnych linii produktowych w zakresie biochemii (Equisse), hematologii (Mythic 120/80) oraz POCT (BlueBox) i przygotowuje ich debiuty rynkowe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2