reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ESA Przemysł elektroniczny | 15 grudnia 2014

"POLSA ma ambitne plany wobec Pomorza"

– W związku z tym, że siedziba agencji zlokalizowana będzie w Gdańsku liczę, że będą się tu tworzyły ośrodki naukowe i przemysłowe działające w obszarze kosmicznym – powiedział prof. Marek Banaszkiewicz. prezes Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA.
Prof. Marek Banaszkiewicz odwiedził Gdańsk. Na Politechnice Gdańskiej szukał potencjału, który mógłby wzbogacić działania agencji.

– Przyjechałem zobaczyć, jaki jest potencjał uczelni. Wiem, że na Politechnice Gdańskiej rozwijane są m.in. technologie informatyczne. Być może uda się znaleźć zastosowania w interpretacji danych z obserwacji Ziemi czy z nawigacji. Na PG silna jest także elektronika. W tym kontekście myślałem o radarach dla kosmosu oraz o urządzeniach elektronicznych, które można montować na satelity. Myślę także o konkretnych zastosowaniach, np. monitorowaniu ruchu statków, monitorowaniu i nawigowaniu statkami w porcie z bardzo dużą dokładnością czy też o monitorowaniu linii brzegowych albo środowiska nad morzem. To są dziedziny, które można przy pomocy technik satelitarnych znakomicie rozwijać. I pewnie środowisko gdańskie jest na to gotowe – dodał prof. Marek Banaszkiewicz.

Polska Agencja Kosmiczna, czyli POLSA (od: Polish Space Agency) ma się przyczynić do usuwania barier w rozwoju firm i instytucji badawczo-rozwojowych z sektora kosmicznego.
---
Źródło: Politechnika Gdańska
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1