reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WAT, Jerzy Markowski
Przemysł elektroniczny |

ARP i WAT łączą siły by wspierać innowacje

ARP i Wojskowa Akademia Techniczna podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy wsparciu innowacji w polskim przemyśle.

Agencja Rozwoju Przemysłu chce być aktywnym uczestnikiem wsparcia współpracy między kluczowymi przedsiębiorstwami przemysłowymi a środowiskiem naukowo-badawczym, przyczyniając się tym samym do wzrostu innowacyjności naszej gospodarki, co z kolei zaprocentuje zwiększeniem konkurencyjności polskiego przemysłu na rynkach globalnych. Prezes ARP Aleksandra Magaczewska wyraziła również zadowolenie, że znane z proinnowacyjnej działalności środowisko akademickie WAT podziela takie idee i poprzez zaangażowanie swojego potencjału naukowo-badawczego i zasobów chce włączyć się do tego procesu.
Agencja Rozwoju Przemysły i Wojskowa Akademia Techniczna zadeklarowały chęć i wolę współpracy w budowie ekosystemu wsparcia innowacji w polskim przemyśle i wartości opartych na kulturze innowacyjności, w tym także wdrożenia efektywnych kanałów komunikacji pomiędzy nauką a przemysłem w zakresie wysoko zaawansowanych technologii niezbędnych do rozwoju polskiej gospodarki.
O nowym spojrzeniu ARP na wspieranie innowacyjności w gospodarce mówiła również Patrycja Zielińska, wiceprezes Zarządu ARP. W nowo przyjętej strategii ARP innowacyjność jest jednym z trzech jej zasadniczych filarów obok restrukturyzacji i inwestycji. Filozofia wsparcia rozwoju innowacyjności opiera się na narzędziu open innovation, które ma na celu komunikację potrzeb, kojarzenie przedsiębiorstw z ośrodkami naukowymi, a także zagospodarowanie niewykorzystanego zaplecza technologicznego. Rektor WAT gen. Z. Mierczyk nawiązał do powyższej tezy podkreślając, że środowisko naukowe potrzebuje formułowania konkretnych potrzeb przez przemysł, tak by środki przeznaczane na projekty badawcze służyły rzeczywistym wdrożeniom w postaci rynkowego produktu. WAT starał się i stara rozwiązywać ten problem poprzez tworzenie lub wchodzenie do konsorcjów naukowo-przemysłowych. W tej chwili takich partnerów przemysłowych WAT ma ok. 400. Poinformował również, że głównie w tym celu na uczelni powołane zostało Centrum Transferu Technologii, którego dyrektor Ryszard Kijewski także uczestniczył w spotkaniu z ARP. Strony podpisanego listu intencyjnego zgodziły się prowadzić dalsze, robocze uzgodnienia odnośnie zasad dalszego współdziałania. --- Źródło: © WAT, Zdjęcie: Jerzy Markowski

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2024 09:38 V22.4.33-1
reklama
reklama