reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 listopada 2014

Thales i AGH będą współpracować

W ramach umowy Thales i AGH będą rozwijać wspólne projekty badawczo-naukowe dotyczące sektora przestrzeni kosmicznej, obronności, bezpieczeństwa oraz inteligentnych systemów transportowych.

Porozumienie podpisano wczoraj, 27 listopada w Krakowie. Celem współpracy jest także wsparcie w rozwoju przyszłych pokoleń inżynierów, bowiem głównymi beneficjentami programu będą studenci i absolwenci Akademii. Umowa zakłada organizację praktyk oraz staży, a także pomoc w przygotowywaniu prac badawczych studentów, doktorantów i pracowników uczelni. - Thales inwestuje 20% swoich rocznych dochodów w prace badawczo-rozwojowe. Taka strategia skutkuje bezpośrednim zastosowaniem opracowywanych innowacji w Polsce, np. w zakresie rozwiązań dla systemów sterowania ruchem kolejowym – powiedział prezes firmy Thales Polska, Paweł Piotrowski.
- Thales w przeciągu ostatnich lat stworzył środowisko sprzyjające rozwojowi innowacji dzięki licznym inwestycjom oraz dzięki współpracy z naszymi partnerami. Rozwijamy wspólne projekty z ponad 50 wiodącymi uczelniami i laboratoriami badawczymi w Europie, Stanach Zjednoczonych, na Bliskim Wschodzie i w Azji – stwierdził Marko Erman, wiceprezes i dyrektor techniczny firmy Thales.
- Często podkreślamy, jak silne związki z przemysłem i biznesem ma AGH – mamy przecież prawie trzysta umów o ścisłej współpracy z dużymi przedsiębiorstwami z wielu branż. Współpraca z firmą Thales, ze względu na ogromny potencjał tejże, ma jednak dla nas znaczenie wyjątkowe (również ze względu na świetne relacje AGH z francuskimi instytutami badawczymi czy uczelniami). Jestem pewien, że obie strony umowy wiele na niej zyskają – powiedział prorektor ds. współpracy AGH, prof. Tomasz Szmuc. Thales jest światowym liderem technologicznym na rynku lotniczym i kosmicznym, transportowym oraz obronnym i bezpieczeństwa. W 2013 roku spółka osiągnęła przychody w wysokości 14,2 miliarda euro, zatrudniając 65 tys. pracowników w 56 krajach. Dzięki 25 tys. inżynierów i naukowców, Thales ma unikalną zdolność do projektowania, tworzenia i wdrażania urządzeń, systemów i usług, które spełniają najbardziej złożone wymogi bezpieczeństwa. Thales prowadzi działalność na całym świecie współpracując z klientami i lokalnymi partnerami. --- Źródło: AGH
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2019 20:13 V13.3.22-2