reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PKP Energetyka Przemysł elektroniczny | 03 listopada 2014

PKP Energetyka zainstaluje nowoczesne oświetlenie w Łodzi

W ramach inwestycji oświetlenia drogowego w Łodzi, PKP Energetyka zmodernizuje 1224 oprawy latarni w technologii LED, które oświetlą osiedlowe uliczki, oraz 608 opraw lamp sodowych głównych ulic.

Przedsięwzięcie zostanie realizowane w ramach programu „Energooszczędne oświetlenie uliczne – SOWA”. Wygrany przez piątego największego sprzedawcę energii w kraju przetarg, wart jest 2,3 mln PLN. Prace potrwają do 30 lipca 2015 roku i składać się będą z czterech etapów.
- Usługi elektroenergetyczne to jeden z filarów naszego biznesu. Cieszymy się, że będziemy mieli możliwość zrealizować ten ważny dla lokalnej społeczności projekt, który przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców łódzkich osiedli oraz kierowców na drogach. W planach mamy kolejne projekty związane z modernizacją i instalacją oświetlenia. Na tym polu posiadamy ogromne doświadczenie, które pozwala nam szybko i skutecznie realizować podobne prace – powiedział Tadeusz Skobel, prezes zarządu PKP Energetyka S.A.
Oszczędności wynikające z modernizacji oświetlenia przez PKP Energetyka wyniosą rocznie 300 tys. PLN. Spółka wymieni oprawy w sumie w ponad 1800 latarniach objętych inwestycją. Nowe oświetlenie pozwoli również zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców osiedli. Lampy LED, których diody emitują światło o białej barwie, znacząco poprawiają widoczność po zmroku. Jednocześnie pozwalają zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o około 25 proc., a zastępując lampy rtęciowe, o około 50 proc. Część pieniędzy na modernizację latarni pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Łącznie, z dofinansowania z ogólnopolskiego programu SOWA na modernizację instalacji w gminach przeznaczonych zostanie 356 mln PLN. W całej Polsce do wymiany jest około 900 tys. opraw oświetleniowych. Rocznie oświetlenie ulic kosztuje samorządy nawet 680 mln PLN. Projekt modernizacji latarni przez PKP Energetyka w Łodzi przeprowadzony zostanie w czterech etapach. Każdy z nich dotyczyć będzie innego zakresu ulic. Dwa pierwsze zakończone zostaną w połowie grudnia bieżącego roku, trzeci z końcem kwietnia 2015 roku, a ostatni 30 lipca. Łącznie prace obejmą 14 ulic i trzy osiedla. --- Źródło: PKP Energetyka
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2019 20:13 V13.3.22-1