reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mpanch dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 sierpnia 2014

Semihalf tworzy oprogramowanie dla architektury ARMv8

Już od dziewięciu lat działa w Polsce firma Semihalf, z której rozwiązań w obszarze systemów wbudowanych korzysta m.in. ARM oraz największe technologiczne tuzy z Doliny Krzemowej.
Zespół Semihalf pracuje nad oprogramowaniem platformowym dla najnowszej generacji procesorów zgodnych z architekturą ARMv8. Prace obejmują rozwój systemów operacyjnych (Linux, BSD), bootloaderów (UEFI) oraz innych kluczowych komponentów oprogramowania platformowego (stosy sieciowe, wirtualizacja, storage).

Semihalf to krakowska firma założona w 2005 roku przez Rafała Jaworowskiego i Bartłomieja Siękę, działająca w branży systemów wbudowanych. Partnerami i klientami Semihalf są producenci procesorów z Doliny Krzemowej (m.in. Applied Micro, Cavium, Marvell), jak również bezpośrednio firma ARM, która tworzy i definiuje samą architekturę CPU i jej kolejne warianty.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2