reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ifinity Przemysł elektroniczny | 28 sierpnia 2014

AirBeacony zasilane z otoczenia poprzez fale elektromagnetyczne

Polska firma Ifinity, jako pierwsza na świecie, wprowadza do swojej oferty transmitery AirBeacons nie wymagające zasilania bateriami.

Beacony to małe urządzenia wielkości monety. Rozmieszczone w urzędach, centrach handlowych, na stadionach i dworcach mogą komunikować się z naszymi urządzeniami mobilnymi pozwalając nam na interakcję z przedmiotami lub usługami dostępnymi w tych miejscach lub nawigując nas po zamkniętych obiektach gdzie nie działa nawigacja GPS. Do tej pory ta przełomowa technologia miała jeden słaby punkt. Beacony wymagały zasilania baterią, które wprowadzało konieczność ich okresowego serwisowania.

Nowa generacja beacona autorstwa Ifinity – AirBeacon - jest zasilana z pojedynczego źródła emitującego fale elektromagnetyczne o niskim natężeniu. Rozwiązanie to eliminuje skomplikowany proces wymiany baterii, ogranicza do minimum konieczność okresowego serwisowania beaconów, obniża awaryjność instalacji oraz w efekcie poprawia dokładność systemu mikrolokalizacji – czytamy w komunikacie spółki. AirBeacons charateryzuje również dużo mniejszy rozmiar. Ze względu na swoje właściwości mogą one być instalowane w trudno dostępnych miejscach.

- Pomimo naszych bardzo dobrych doświadczeń w implementacjach usług opartych na dotychczasowych generacjach beaconów, nasi klienci wskazywali potrzebę okresowej wymiany baterii jako pewne ograniczenie – tłumaczy Michał Polak, CTO i co-founder Ifinity. - W porozumieniu z naszym partnerem opracowaliśmy prototyp transmitera, który nie wymaga wewnętrznego zasilania. Obecnie trwa etap testów i planowania produkcji. Przewidujemy, że AirBeacons trafią do pierwszych klientów juz w czwartym kwartale 2014.

Firma przewiduje, że rozwiązania oparte o AirBeacons znajdą powszechne zastosowanie w dużych obiektach, w których istnieje konieczność implementacji beaconów na masową skalę. AirBeacons mają szansę upowszechnić takie usługi jak mikronawigacja w centrach handlowych, nawigacja pojazdów na parkingach i w przestrzeniach publicznych, elektroniczne etykiety cenowe w sklepach wielkopowierzchniowych, ewidencja sprzętu w szpitalach oraz pomieszczeniach magazynowych.

Ifinity specjalizuje się w kompleksowych wdrożeniach opartych o technologię beacons od analizy potrzeb, poprzez instalację i oprogramowanie beaconów na stworzeniu aplikacji i SDK skończywszy. Spółka koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań B2B2C (Business to Business to Consumer) w sześciu obszarach biznesowych: miasta i administracja publiczna, przestrzenie parkingowe, sektor edukacyjny, służba zdrowia, galerie i obiekty muzealne oraz powierzchnie handlowe.

Jednym z kluczowych klientów firmy jest miasto stołeczne Warszawa. Miasto w ramach projektu Virtualna Warszawa zleciło Ifinity realizację pilotażowej implementacji mikrolokalizacji i nawigacji w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych. Uruchomiony system został zintegrowany z usługami dostępnymi na miejscu oraz przystosowany do potrzeb osób niewidomych. Jest to pierwsza tego typu implementacja na świecie. Obecnie spółka realizuje kolejny nowatorski projekt miejski - pierwszą na świecie implementację beaconów w komunikacji miejskiej.

---
Źródło: © Ifinity

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2