reklama
reklama
reklama
reklama
© costasz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 sierpnia 2014

25 mln procesorów Intela

W II połowie 2014 roku Intel zamierza wypuścić na rynek 25 mln procesorów do tabletów, by osiągnąć liczbę 40 mln chipów w ciągu roku.

Intel mocno współpracuje z chińskimi i tajwańskimi producentami tabletów i pracuje nad tym by osiągnąć cel roczny, czyli 40 mln sztuk procesorów do tabletów. Po pierwszym półroczu 2014 roku amerykański producent ma na koncie niecałe 15 mln sztuk tych chipów – pisze DigiTimes powołując się na anonimowe źródła związane z łańcuchem sprzedaży.

Intel ocenia, że w 2014 roku na rynku pojawi się ponad 200 tabletów z procesorami amerykańskiej firmy. Jak na razie w Chinach wypuszczono około 70 takich urządzeń, wszystkie z procesorami serii Atom Z3000. Jeśli Intelowi uda się osiągnąć cel 40 mln sztuk procesorów do tabletów, to firma będzie miała prawie 20% udziałów w światowym rynku.

Tablety są obecnie spychane z rynku przez tanie notebooki i duże smartfony i dostawy tabletów w 2014 roku mogą osiągnąć liczbę tylko 200 mln sztuk, co oznacza wzrost o mniej niż 5% w ujęciu rocznym. Apple, Samsung Electronics i Asustek Computer mogą nawet zanotować spadki na tym rynku.


---
Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1