reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intelclinic Przemysł elektroniczny | 29 sierpnia 2014

Innowacyjna maska NeuroOn już niedługo

Zarządzana przez Polaków firma Intelclinic przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej innowacyjnej opaski NeuroOn – produktu, który pomoże nam spać krócej i efektywniej.

O masce NeuroOn usłyszeliśmy, gdy firma rozpoczęła kampanię na portalu crowfundingowym Kickstarter. Produkt okazał się strzałem w dziesiątkę - inwestorzy tłumnie wsparli wynalazców. Firma celowała w 100 tys. USD, a ostatecznie zebrano ponad 438 tys. USD. Kolejny sukces to tytuł najlepszego start-upu Europy 2013.

Premiera urządzenia zbliża się wielkimi krokami – pierwsze maski mają trafić do odbiorców w ostatnim kwartale tego roku - ale od czasu kampanii firma wprowadziła sporo zmian do pierwotnego projektu.

Najpierw jednak przypomnijmy o co dokładnie chodzi. Maska NeuroOn zawiera układy elektroniczne, które analizują m.in. fale mózgowe, ruchy gałek ocznych, napięcie mięśni twarzy i temperaturę ciała. Urządzenie współpracuje z aplikacją na smartfony (najpierw wersja na iOS i Android, a w przyszłości również Windows Phone). NeuroOn pomoże zredukować czas potrzebny do wysypiania się, efektywniej wykorzystać drzemki i optymalnie zaplanować ich godziny. Autorzy wynalazku zwrócili także uwagę na problem jetlagu (co sprawia, że maską zainteresowały się linie lotnicze).

Intelclinc stara się jednak, by produkt firmy został w przyszłości zarejestrowany jako urządzenie medyczne. Firma współpracuje z amerykańską fundacją zajmującą się badaniami nad snem oraz ze szpitalem Henry’ego Forda w Detroit. - Zależy nam na tym, żeby wszystko co mówimy, było oparte o konkretną wiedzą medyczną. Chcemy być przeciwwagą dla popularnych pism, publikacji, czy porad związanych ze snem. Chcemy to robić bardziej profesjonalny sposób – mówi Kamil Adamczyk, CEO Intelclinic w wywiadzie dla portalu webnakarku.pl.


---
Foto: © Intelclinic

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1