reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© christopher-hall-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 sierpnia 2014

Osłona telefonu ochroni nasze głowy

Przemysław Kitowski, doktorant WZiE Politechniki Gdańskiej, pracuje nad antyradiacyjną osłoną do telefonu komórkowego. Wynalazca szuka obecnie inwestora.

Antyradiacyjna osłona do telefonu komórkowego, proponowana przez Przemysława Kitowskiego, doktoranta Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, ma za zadanie chronić głowę człowieka poprzez odbijanie promieniowania elektromagnetycznego emitowanego w kierunku użytkownika podczas rozmowy. W założeniu ma ona postać standardowej folii ochronnej, mocowanej na ekranie telefonu. Innowacją będzie zastosowanie w niej mechanizmu klatki Faradaya, który wykorzystywany jest już jako ochrona przed promieniowaniem w kuchenkach mikrofalowych. Wynalazek został zgłoszony do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej w październiku 2013 roku.

– Producenci telefonów komórkowych prowadzą prace nad wprowadzeniem tzw. anten kierunkowych w urządzeniach, co może być konkurencyjne dla mojego rozwiązania – przyznaje Przemysław Kitowski. – Anteny te mają wyłapywać, a zarazem odbijać sygnał od użytkownika, analogicznie do działania anteny satelitarnej. Jednakże termin wprowadzenia tych zmian nie jest jeszcze znany, co więcej dotyczyłyby one wyłącznie nowych urządzeń wprowadzanych na rynek. Folia antyradiacyjna mogłaby być rozwiązaniem dla wszystkich aparatów, również dla tych, które już są na rynku.

Aktualnie projekt jest na etapie koncepcji. Autor szuka inwestora, z którym udałoby mu się wypracować wspólny model biznesowy. Antyradiacyjna osłona komórkowa zdobyła 2. miejsce w tegorocznej edycji konkursu „Jaskółki Przedsiębiorczości” na Politechnice Gdańskiej. Projekt został również zgłoszony do pierwszego naboru Inkubatora Innowacyjności, prowadzonego przez Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG.
---
Źródło: Politechnika Gdańska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2