reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Amazon Przemysł elektroniczny | 25 sierpnia 2014

Amazon skorzysta z dronów w Indiach

Amerykański koncern nie poprzestał na zapowiedziach. Skoro przepisy nie pozwalają na korzystanie z dostaw paczek przy pomocy dronów w USA, Amazon spróbuje swoich sił w Indiach.

Pierwsze testy mają się rozpocząć już w październiku – donosi „The Economic Times”, powołując się na anonimowe źródła. Na poczatku drony zaczną dostarczać paczki w dwóch indyjskich miastach: Mumbaju i Bangalore, w których firma ma swoje magazyny.

Usługa „Amazon Prime Air” zakłada dostarczanie małych paczek, o maksymalnej wadze do 2,3 kg, używając do tego celu dronów. Takie niewielkie przesyłki stanową 86% wszystkich paczek dostarczanych przez Amazon. Bezzałogowe pojazdy Amazona mają ważyć mniej niż 25 kg i latać z prędkością ponad 80 km/h. Najpopularniejsze produkty, takie jak książki i elektronika, będą dostarczane do wybranych klientów w przeciągu 1,5-3 godzin od momentu zamówienia.

India to świetne miejsce do testów nowego systemu dostaw dla Amazona, ponieważ wciąż brakuje tam przepisów regulujących używanie bezzałogowców. Drony to również doskonały sposób na zyskanie przewagi nad głównym konkurentem na rynku indyjskim, firmą Flipkart, założoną zresztą przez byłych pracowników Amazona.

---
The Economic Times

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2