reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrey burmakin / dreamstime Przemysł elektroniczny | 11 sierpnia 2014

Indesit: ‘Zwiększanie produkcji zależy od sytuacji międzynarodowej’

Indesit zamierza zwiększać sprzedaż produktów AGD w Polsce. Czy oznacza to również zwiększenie produkcji? To zależy …
Przypomnijmy, że włoska firma ma w naszym kraju sześć zakładów produkcyjnych i choć większość produktów trafia na eksport, to również na polskim rynku od trzech lat notuje wzrosty. Zwiększenie produkcji zależy przede wszystkim od sytuacji międzynarodowej.
‘Wzrost produkcji jest powiązany ze sprzedażą w innych krajach. Nie mogę oszacować, ile sprzedamy w drugiej połowie roku w innych krajach. W Europie w dalszym ciągu mamy zbyt niepewną sytuację, by prognozować przyszłość’– ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Lorenzo Fiorani, dyrektor zarządzający Indesit Company w Polsce.

Indesit jest szóstym graczem pod względem sprzedaży produktów AGD w Polsce, ale jest liderem pod względem produkcji w naszym kraju. Spółka planuje dalej zwiększać sprzedaż, która rośnie nieprzerwanie od trzech lat. Trudniej jednak prognozować wielkość produkcji Indesitu w naszym kraju. Z uwagi na to, że ponad 80 proc. produkcji trafia na eksport, polskie zakłady spółki zależą od sytuacji gospodarczej w Europie.

Jak dodaje Fiorani, koniunktura jest wciąż niepewna. Dodatkową nerwowość na rynkach wprowadziła sytuacja na Wschodzie. Wahają się kursy walutowe, m.in. tureckiej liry, która od sierpnia ubiegłego roku do stycznia br. najpierw straciła wobec euro ok. 20 proc., by od początku roku zyskać ponad 12 proc. Jeszcze bardziej osłabiła się ukraińska hrywna, która od początku roku straciła wobec euro niemal 28 proc.

Źródło: Newseria

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2