reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bernardo-varela-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 maja 2014

Rozwiązanie EC Systems w elektrycznym autobusie Solaris

Specjaliści z EC System opracowali bezprzewodowy system diagnostyczny przeznaczony do ekologicznego elektrycznego autobusu firmy Solaris.

- Ponad 4 lata temu rozpoczęliśmy realizację zlecenia dla spółki Solaris Bus &Coach, w ramach której w 2013 roku został zaprojektowany i wdrożony system do bezprzewodowej diagnostyki pojazdów autobusowych (BSDPA). Od teraz system pracuje także na pokładzie autobusu elektrycznego - informuje spółka w komunikacie.

Rozwiązanie pozwala na uproszczenie, zautomatyzowanie i przyspieszenie obsługi serwisowej oraz kontroli pracy autobusu, co bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów eksploatacji pojazdu. BSDPA integruje się z podsystemami pracującymi na pokładzie autobusu i dzięki zastosowaniu technologii GSM, umożliwia lepsze przygotowanie techników do przeprowadzenia napraw w terenie, a nawet zdalne usuwanie usterek. Z kolei funkcja zdalnego monitorowania umożliwia poprawę logistyki i ogranicza prawie do zera ilość nieplanowanych przestojów pojazdu.

Pierwszy autobus elektryczny wyposażony w system bezprzewodowej diagnostyki jest już dostępny dla mieszkańców Krakowa od 29 kwietnia.

---

EC Systems projektuje i wdraża przemysłowe systemy monitorowania, diagnostyki, testowania oraz sterowania. Realizowane przez firmę projekty to przykładowo systemy sterowania baterią skutera elektrycznego i zapłonem granatu, testowanie silników wycieraczek, diagnostyka turbin wiatrowych, przejazdów kolejowych, autobusów, kompresorów gazu czy monitorowanie pracy całych elektrowni.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-1