reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stefan-hermans-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2014

Pierwsze innowacje OpenPOWER już w drodze

Konsorcjum OpenPOWER, które opracowuje założenia techniczne pozwalające budować centra danych nowej generacji, zaprezentuje nowe rozwiązania podczas konferencji IBM Impact 2014.


Konsorcjum OpenPOWER przedstawi nowe zastosowania technologii IBM POWER, które mają za zadanie rozwiązywać ważne problemy dotyczące obsługi danych wielkoskalowych (Big Data), systemów chmury oraz aplikacji w nowoczesnych centrach danych. Demonstracje wczesnych, lecz funkcjonujących wersji nowych rozwiązań zostaną przeprowadzone na międzynarodowej konferencji IBM Impact 2014, która odbędzie się w dniach 27 kwietnia - 1 maja w Las Vegas. Nowe rozwiązania obejmują:
  • Mellanox RDMA wykorzystujący architekturę POWER – RDMA zapewnia dziesięciokrotnie większą przepustowość i dziesięciokrotnie niższe opóźnienia w aplikacjach wykorzystujących funkcję Key Value Store. Te wyniki ulegną dalszej poprawie w miarę rozwoju możliwości technologii IBM POWER8.
  • Akceleratory graficzne firmy NVIDIA – firma NVIDIA wprowadza obsługę architektury CUDA w swoich procesorach GPU pracujących pod kontrolą procesorów centralnych IBM Power. Obie firmy przedstawią również pierwszą strukturę obsługi akceleratorów graficznych dla języka Java, dzięki której aplikacje Hadoop Analytics stały się wydajniejsze o rząd wielkości w porównaniu z wersjami oprogramowania korzystającymi wyłącznie z procesorów centralnych. Firma NVIDIA udostępni też członkom OpenPOWER swoją technologię NVLink na zasadach licencji.
  • Pamięci firm Micron, Samsung Electronics i SK Hynix – każda z tych innowacyjnych firm zamierza wspierać fundację OpenPOWER, dostarczając pamięci oraz elementy pamięci masowych do otwartych ekosystemów.
OpenPOWER to konsorcjum, którego plany powołania ogłosiły firmy IBM, Google, Mellanox, NVIDIA i Tyan w ubiegłym roku. Do tego czasu OpenPOWER zyskało nowych partnerów, w tym Samsung Electronics, Micron, czy też centrum naukowo-badawcze ForschungszentrumJülich, które dołączyło 23 kwietnia br.OpenPOWER to otwarte konsorcjum, co oznacza, że mogą do niego przystępować wszystkie podmioty zainteresowane rozwojem centrów danych kolejnej generacji. Kiedy powstawało OpenPOWER, inicjatywa spotkała się z pozytywnym przyjęciem dostawców centrów danych, którzy wierzą, że przyczyni się ona do powstania nowoczesnych rozwiązań wchodzących w skład systemów obliczeniowych przetwarzających dane dużo szybciej, niż ma to miejsce obecnie. Ponadto na szczycie Open InnovationSummit, który odbył się 23 kwietnia tego roku, OpenPOWER zaprezentowało m.in. pierwszą referencyjną konstrukcję serwera opracowaną przez Tyan, która pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego opracowanego przez IBM, Goole i Canonical. Rozwiązania programowe zastosowane w tej konstrukcji zostały zaprojektowane z myślą o łatwym wdrożeniu w środowiskach hybrydowych. Firma IBM informuje, że systemy wykorzystujące sprzęt i oprogramowanie OpenPOWER zostaną wdrożone w usłudze Softlayer jeszcze w tym roku. O OpenPOWER Powstałe w ubiegłym roku konsorcjum OpenPOWER podjęło się opracowania założeń technicznych, które pozwolą budować centra danych nowej generacji. IBM, główny inicjator powstania konsorcjum, wraz z partnerami takimi jak NVIDIA, Google, Mellanox czy Tyan, chcą zaproponować nowe technologie w takich obszarach jak serwery, pamięci masowe, grafika i rozwiązania sieciowe, które mają wejść w skład nowoczesnych centrów danych.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 28 2020 11:55 V15.5.0-1