reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© yuri-arcurs-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 lutego 2014

Dwa polskie startupy w gronie najciekawszych

Portal Tech.eu opublikował listę 50 najciekawszych europejskich startupów zajmujących się hardwarem. Wśród nich są dwie polskie firmy: Intelclinic i Cloud Your Car.

Rośnie liczba młodych firm zajmujących się hardwarem. Niektórzy wręcz twierdzą, że hardware to nowy software i można się z tym zgadzać lub nie, ale fakt pozostaje faktem: pojawia się coraz więcej ciekawych projektów opartych nie tylko o oprogramowanie, ale też o elektronikę.

W gronie 50 najciekawszych startupów z Polski znalazły się Intelclinic i Cloud Your Car. Założyciele firmy Intelclinic to autorzy wynalazku NeuroOn, dzięki któremu mamy spać krócej i efektywniej. Urządzenie to rodzaj opaski na oczy, która analizuje m.in. fale mózgowe, ruchy gałek ocznych i mięśni twarzy. NeuroOn ma pomagać w szybszym osiągnięciu fazy snu REM, w której nasz mózg się regeneruje i fundować pobudkę, gdy już wyjdziemy z tej fazy. To pozwoli wstać bez problemów unikając uczucia rozbicia i niewyspania, które towarzyszy po wybudzeniu z głębokiego snu. W kampanii na Kickstarterze firma zebrała ponad 438 tys. USD.

Z kolei wrocławska firma Cloud Your Car działa w obszarze Internet of Things. Ich produkt to rodzaj wirtualnego komputera pokładowego samochodu, ale w chmurze. Urządzenie GSM/GPS z sensorami mieści się w gnieździe zapalniczki samochodowej i połączone jest z chmurą oraz interfejsem dla użytkownika w postaci aplikacji na smartphona. Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży w cenie 129 USD. W przyszłym tygodniu zapraszamy na rozmowę z prezesem wrocławskiej firmy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2