reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© franz-schloegl-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lutego 2014

Foxytech – nowa spółka Sonela

Sonel i chińska firma Holley Metering 7 lutego zawiązały spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której działalność będzie polegała na produkcji liczników inteligentnych.

Siedziba Foxytech znajduje się w Świdnicy, kapitał zakładowy spółki wynosi 2 mln PLN i dzieli się na 40 tys. udziałów po 50 PLN. W wyniku zawartej umowy SONEL S.A. będzie posiadała 80% udziałów, a Holley Metering Ltd. 20% udziałów w kapitale zakładowym zawiązanej spółki.

Rozpoczęcie produkcji zapowiadane było na połowę bieżącego roku, a prezes Sonela Krzysztof Wieczorkowski szacował docelowy potencjał produkcyjny 20 tys. do 60 tys. liczników miesięcznie.

– W tym roku nie zakładamy żadnych efektów z tytułu wejścia Sonela na rynek inteligentnych liczników. Nakłady są niskie, sięgające na razie około 1,5 mln PLN, natomiast efekty to potencjalnie ponad 70 mln PLN sprzedaży i blisko 4 mln PLN zysku netto w perspektywie do 2015 roku – szacuje w „Parkiecie” Krystian Brymora z DM BDM na podstawie deklarowanej przez spółkę wielkości produkcji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2