reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olgalis-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 stycznia 2014

Foxconn ponownie zapowiada fabrykę w USA

Terry Gou, prezes światowego giganta produkującego elektronikę, zapowiada przeniesienie zawansowanej technologicznie produkcji do Stanów Zjednoczonych.

Plany rozwoju w USA zostały przedstawione przy okazji 40. rocznicy istnienia firmy. Plusem takiego rozwiązania byłaby bliskość klienta końcowego, bowiem Stany Zjednoczone to niezwykle ważny rynek dla firmy, z której linii montażowych schodzą iPhone’y.

Foxconn planuje też budowę taniego zakładu w Indonezji w obliczu rosnących kosztów pracy w Chinach – donosi Reuters. Wartość inwestycji producenta elektroniki w Indonezji miałaby wynieść 10 mld USD w ciągu 5 lat.

- Chiny nie są już hubem produkcyjnym dla światowych koncernów, szczególnie z branży PC – ocenia Danny Lee, manager Mega Financial Holding i dodaje, że Foxconn nie ma wyjścia i musi inwestować w Indonezji.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2