reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz-kula-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 stycznia 2014

Ammono partnerem Kyma Technologies i MicroLink Devices

Polska firma bierze udział w dwóch projektach finansowanych przez Agencję Zaawansowanych Projektów Badawczych– Energia rządu USA (ARPA-E). Celem jest dalszy rozwój elektroniki wytwarzanej na podłożach z azotku galu.

Ammono to znany na całym świecie producent wyjątkowej jakości kryształów azotku galu (GaN), które wykorzystuje się m.in. do produkcji laserów i diod półprzewodnikowych. Warszawska spółka nawiązała współpracę z firmami Kyma Technologies oraz MicroLink Devices. Celem projektów jest znalezienie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie kosztów oraz poprawienie wydajności urządzeń elektroniki mocy.

O szczegóły dotyczące współpracy zapytaliśmy Piotra Wilińskiego, Chief Commercial Officer w firmie Ammono. - Pierwszy projekt prowadzony z firmą Kyma Technologies zakłada badanie wpływu połączenia dwóch metod produkcyjnych na jakość azotku galu – wyjaśnia nasz rozmówca. Firma Kyma wykorzysta zarodki azotku galu

- Te dwa partnerstwa opierają się na rozwoju nowych koncepcji dotyczących naszych podłoży z azotku galu i umożliwią powstanie nowych, lepszych i tańszych urządzeń – komentuje Piotr Wiliński, Chief Commercial Officer Ammono.
dostarczane przez Ammono i stosując proces HVPE (Hydride Vapor Phase Epitaxy) wytworzy tanie podłoża o wysokiej jakości. Ammono ma już zresztą doświadczenie w tej materii. - Od półtora roku prowadzimy podobny projekt z Instytutem Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk Unipress, na który otrzymaliśmy grant NCBiR i sprawdzamy jaką jakość kryształów można uzyskać, gdy połączymy dwie metody ich wytwarzania – mówi Piotr Wiliński.

Drugi projekt, prowadzony wspólnie z firmą MicroLink Devices, bada możliwość wielokrotnego użycia podłoży GaN. – Ammono produkuje dość grube podłoża – wyjaśnia Piotr Wiliński. – Firma MicroLink wytwarza na naszym substracie tranzystory, po czym odrywa je i wykorzystuje podłoże powtórnie. Zastosowanie takiej technologii umożliwiłoby znaczne zmniejszenie ceny końcowej urządzenia – ocenia Wiliński. W tej chwili, przy zastosowaniu konwencjonalnych technologii produkcji, kosztowne podłoże może być wykorzystane tylko raz.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1