reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic-_dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 stycznia 2014

Będą większe iPhone’y

Jeszcze w tym roku na rynku mają się pojawić dwa modele smartfonów Apple'a z większymi ekranami – informuje „The Wall Street Journal”.

Co prawda informacja nie jest oficjalnie potwierdzona, ale według informatorów WSJ, firma Apple postanowiła pójść w ślady m.in. Samsunga, którego smartfony z dużymi wyświetlaczami cieszą się sporą popularnością. Szczególnie upodobali je sobie konsumenci z Chin, a ten rynek jest niezwykle istotny dla dalszego rozwoju Apple’a. - Apple niewątpliwie potrzebuje smartfona z większym wyświetlaczem, zwłaszcza na potrzeby rynków wschodzących – komentuje Jessica Kwee, analityk firmy Canalys. Canalys ocenia, że niemal jedna czwarta smartfonów, sprzedanych na świecie w trzecim kwartale ubiegłego roku, miała ekran 5-calowy lub większy.

Największy jak dotąd iPhone 5 ma wyświetlacz 4-calowy, a nowe modele mają mieć ekrany o rozmiarze ponad 4,5 oraz ponad 5 cali. Premiery tych urządzeń możemy się spodziewać w drugiej połowie tego roku. Oba urządzenia mają być zamknięte w metalowej obudowie – Apple porzuca więc plastik znany z modelu iPhone’a 5C.

Przy okazji warto wspomnieć, że plotka nie jest nowa. Doniesienia o większych iPhone’ach pojawiają się od jakiegoś czasu - jeszcze latem zeszłego roku czytaliśmy o testach smartfonów o ekranach 4,7 i 5,7 cala. Być może jednak tym razem Apple faktycznie zdecyduje się na wprowadzenie takich urządzeń na rynek.

---
Źródło: The Wall Street Journal

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1