reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© yuri-arcurs-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 stycznia 2014

Loewe znów na dobrej drodze

Niedawny bankrut Loewe jest gotowy do ponownych narodzin: wokół firmy skupili się interesujący inwestorzy, w tym między innymi osoby zarządzające w przeszłości Apple i Bang & Olufsen.
Inwestorem jest Panthera GmbH, grupa składającą się dwóch rodzinnych firm z Monachium oraz osób w przeszłości odpowiedzialnych za zarządzanie Apple i Bang & Olufsen. Zespołowi inwestorów przewodzi Jan Gesmar-Larsen. Nowi właściciele, Constantin Sepmeier i Stefan Kalmud, planują poszerzyć grupę docelową marki o młodszych odbiorców oraz zadbać o dotychczasowych klientów, zainteresowanych designem i technologią w Europie, Rosji i Chinach.

Współinwestor i były szef Apple Europe, Jan Gesmar-Larsen, w swojej nowej roli szefa rady nadzorczej, wraz z dotychczasowym CEO Loewe Matthiasem Harschem, będą odpowiedzialni za strategiczną zmianę kierunku działania firmy. Jan Gesmar-Larsen posiada olbrzymie doświadczenie w zarządzaniu firmami technologicznymi zdobyte w Apple, Dell i Bang &Olufsen.

Loewe będzie prowadziło swoją działalność pod nazwą ‘Loewe GmbH’. Koncepcja inwestorów przewiduje zachowanie zakładów produkcyjnych w Kronach. Strony nie zgodziły się na ujawnienie wartości transakcji, przejęcie działalności operacyjnej przewidziano natomiast na 31 stycznia 2014.

Umowa obejmuje przejęcie około 270 pracowników (w tym także stażystów). Dodatkowo, w późniejszym terminie, inwestorzy planują przejąć zakład w Kronach: do tego czasu produkcja będzie prowadzona pod kontrolą Loewe Opta GmbH.

Oznacza to, że pracę utrzyma około 80% z obecnie zatrudnianych w Niemczech 550 osób. Dla około 120 pracowników, którzy nie zostaną przejęci przez nowego właściciela, zabezpieczono środki na firmę pomagającą w znalezieniu zatrudnienia. Pracownicy ci będą mogli od 1 lutego 2014 otrzymać w niej stosowne przeszkolenie i pomoc w poszukiwaniu pracy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2