reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BitStream Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2014

„Marka Lanex zostanie”

- Połączenie potencjałów naszych firm umożliwi realizację ambitnych planów rozwoju – mówi Dariusz Pietrzyk, prezes firmy BitStream, która kupiła upadłego producenta światłowodowych urządzeń transmisji danych.

- BitStream i Lanex mają zbliżony profil działalności i działały na tym samym rynku. To było głównym powodem naszego zainteresowania firmą Lanex – wyjaśnia Dariusz Pietrzyk, prezes firmy BitStream. Przypomnijmy: Lanex, lubelski producent urządzeń dla sektora telekomunikacyjnego, upadł wiosną 2013 roku. W kwietniu spółka BitStream podpisała z Syndykiem Masy Upadłości umowę dzierżawy firmy na czas nieokreślony. Pod koniec grudnia BitStream kupił Lanex.

- Po upadku Lanexu pojawiły się dla nas nowe możliwości. Wcześniej, przez jakiś czas rozwijaliśmy równolegle projekty, a w tym momencie mamy możliwość połączenia potencjałów obydwu firm, realizacji ambitnych planów rozwojowych i ugruntowania naszej pozycji na rynku - wyjaśnia powody decyzji o zakupie Dariusz Pietrzyk. Oprócz tego wymienia inne plusy przejęcia Lanexu, czyli poszerzenie grona klientów, szczególnie tych wiernych marce Lanex, oraz przejęcie własności intelektualnych. - Lanex jest firmą, która przez 20 lat zdobywała kompetencje rozwijając ofertę urządzeń głównie z sektora telekomunikacji i automatyki. Należy też pamiętać, że Lanex był jednym z pionierów, jeśli chodzi o aktywne urządzenia światłowodowe w Polsce. Obecnie technika światłowodowa jest kluczowa w sieciach transmisji danych, ale na początku lat 90. sytuacja była zupełnie inna i można powiedzieć, że Lanex w naszym kraju przecierał szlaki.

Szef BitStreamu nie ukrywa, że także marka Lanex jest cennym nabytkiem dla firmy i zamierza podtrzymać ofertę oraz zapewnić dostępność urządzeń produkowanych pod tą nazwą. Skorzysta na tym także marka BitStream, której wartość wzrośnie. Inny znaczący zakup, to maszyny do produkcji elektroniki. - Z racji faktu, że Lanex tuż przed upadkiem zmodernizował linię produkcyjną, przejęcie pozwoli nam to wykorzystać i również unowocześnić oraz rozbudować nasz park maszynowy – mówi prezes lubelskiej spółki.

Dariusz Pietrzyk podkreśla, że zamierza wykorzystać atuty obydwu firm. – Połączenie potencjału obydwu spółek jest niezwykle ważne dla naszych planów rozwojowych. Chcemy wykorzystać najlepsze elementy BitStreamu i Lanexu tworząc nowe produktów.

W rozwoju pomóc ma także zatrudnienie w BitStreamie pracowników upadłej spółki. Lanex w czasach świetności zatrudniał 80 osób, a w zeszłym roku zostało tam zaledwie około 30. - Nie byliśmy w stanie przejąć wszystkich ludzi, ale wybraliśmy osoby, które naszym zdaniem mają największy potencjał w kluczowych działach: badań i rozwoju, marketingu, kontroli technicznej czy produkcyjnym.

Teraz BitStream jako właściciel ma przed sobą zadanie ustalenia strategii dla Lanexu na rynku technologii światłowodowych, bazując na 20-letnim doświadczeniu w tej dziedzinie i kompetencjach przejętej oraz własnej kadry.

---
© BitStream powstał w październiku 2004 roku. Siedziba spółki znajduje się w Lublinie. BitStream jest producentem urządzeń transmisji danych do sieci teleinformatycznych. Firma oferuje m.in. aktywne i pasywne multipleksery, przełączniki Ethernetowe, konwertery interfejsów, regeneratory, modemy G.shdsl, a także testery telekomunikacyjne, centralki kontrolno-pomiarowe czy transceivery SFP.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2