reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Apator Przemysł elektroniczny | 28 maja 2009

Apator walczy o kontrakt warty 12 mld USD

Apator weźmie udział w przetargu na 50 mln sztuk liczników przedpłatowych w Indonezji. Wartość kontraktu to około 12 mld USD. Akcje Apator SA zyskują dziś 30%.
Parkiet podaje informację, iż przetarg dotyczy wymiany wszystkich liczników w Indonezji z tradycyjnych na przedpłatowe. Aby wziąć udział w przetargu, Apator powołał nawet specjalną spółkę w Indonezji i liczy na zgarnięcie około 20% wartości przetargu. ‘To gigantyczna operacja nie mająca odpowiednika nigdzie na świecie. Oprócz nas w przetargu startuje kilka firm. Dla każdej jednak wystarczy pracy’ powiedział na łamach Parkietu Janusz Niedźwiecki, prezes Apator. ‘Gra idzie o ogromną stawkę, nieporównywalną z przedsięwzięciami, w których do tej pory braliśmy udział. Zlecenie będzie realizowane latami, i bardzo dobrze, bo nikt nie będzie zdolny wyprodukować takiej ilości liczników. Ofertę składamy w lipcu. sądzę, że komisja przetargowa dość szybko podejmie decyzję.’

Ewentualna wygrana w przetargu nie jest ujęta w przedstawianej prognozie wyników finansowych – 40 mln zł zysku netto oraz 380 mln zł przychodu. Spółka może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży w krajach afrykańskich, przygotowuje też spory kontrakt na dostawę gazomierzy w Egipcie. Prezes Niedźwiecki dodaje również w wywiadzie dla Parkietu: ‘Nie narzekam na eksport do Unii Europejskiej. Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, której eksport do krajów UE w I kwartale zwiększył się i nominalnie, i ilościowo’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2