reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 28 maja 2009

71% mocy produkcyjnych Flextronics ulokowanych w krajach o niskich kosztach

Niedawno opublikowany raport roczny Flextronics International wskazuje na strategiczną rolę lokalizacji centrów produkcyjnych w krajach o niskich kosztach, do których koncern zalicza również Polskę.
W Raporcie Rocznym Flextronics International za 2008 czytamy: ‘Rozwinęliśmy samowystarczalne centra w lokalizacjach gwarantujących zachowanie niskich kosztów, w których prowadzimy operacje produkcyjne i logistyczne […]. Owe parki przemysłowe wzmacniają naszą ofertę zarządzania łańcuchem dostaw, zapewniając niskokosztowe, multi-technologiczne rozwiązania dla naszych klientów. Takie podejście wzmacnia konkurencyjność naszych klientów, redukując bariery logistyczne i kosztowe, polepszając komunikację, wzmacniając elastyczność działania, zmniejszając koszty transportu oraz redukując czas dotarcia do klienta. Realizując naszą strategię, ustanowiliśmy duże parki przemysłowe w Brazylii, Chinach, na Węgrzech, w Indiach, Malezji, Meksyku i w Polsce.

Dodatkowo, posiadamy również inne ośrodki produkcyjne, również ulokowane w regionach charakteryzujących się niskimi kosztami […]. Na 31 marca 2009, około 71% naszych mocy produkcyjnych było ulokowanych w niskokosztowych lokalizacjach, takich jak Brazylia, Chiny, Węgry, Malezja, Meksyk, Polska, Singapur i Ukraina. Sądzimy, iż jesteśmy światowym liderem pod względem posiadanych zdolności produkcyjnych w krajach o niskich kosztach.’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1