reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© luchschen-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 grudnia 2013

Jabil sprzeda biznes napraw gwarancyjnych za 725 mln USD

Oddział firmy zajmujący się serwisem znajduje się też w Polsce – Jabil Global Services Poland działa w Bydgoszczy już od 8 lat.


Serwis posprzedażowy Jabila przejmie amerykańska firma iQor Holdings. Biznes ten odpowiadał za 6% całkowitych przychodów Jabil Circuit w 2012 roku, które wyniosły wówczas 18,3 mld USD. Jabil zapowiada skoncentrowanie się na działalności produkcyjnej.
- Jabil Aftermarket Services stanowił wspaniały atut firmy przez ostatnie 14 lat, gdy rozwijał się, by w roku fiskalnym 2013 przynieść 1,1 mld USD przychodów – mówi szef Jabila Mark T. Mondello. Mondello dodaje jednak, że kontynuowanie obsługi posprzedażowej nie jest zgodne z obecną strategią firmy.
Jabil zapowiedział też, że w bieżącym kwartale z pewnością osiągnie gorsze wyniki niż wynika to z przewidywań analityków. Spadek przychodów w sektorach Diversified Manufacturing i High Velocity ma wynieść nawet 25%. Jedną z przyczyn tak dużego spadku w dziale High Velocity jest ograniczanie współpracy z BlackBerry. We wrześniu Jabil ogłosił, że możliwe jest nawet całkowite rozstanie z kanadyjskim producentem smartfonów, który był drugim do co wielkości klientem firmy w 2012 roku.
Załaduj więcej newsów
December 03 2019 22:29 V14.8.2-2