reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renex Przemysł elektroniczny | 30 września 2013

Inwestycje BIT Serwis

Olsztyński BitSerwis zakupił od firmy RENEX zaawansowany system naprawczy SUMMIT 750 VJ Electronix do montażu i demontażu komponentów BGA.

Jak informuje Arkadiusz Zamarja, właściciel firmy BIT Serwis, celem inwestycji było podniesienie jakości montażu elementów BGA na płytach laptopowych i ogólnie jakości napraw laptopów. Dlatego spółka dokonała też kilka pomniejszych zakupów, takich jak stoły serwisowe ESD firmy Sovella, piec do wygrzewania komponentów i szafę osuszającą. W serwisie powstanie również strefa EPA. - Najważniejszym nabytkiem jest oczywiście stacja Summit i strefa EPA, w której będą dokonywane naprawy laptopów i innych komputerów – mówi Arkadiusz Zamarja. Wszystkie inwestycje realizowane są dzięki doradztwu firmy RENEX.

Firma BIT Serwis istnieje od 1989 roku i specjalizuje się w profesjonalnym serwisie wszystkich modeli laptopów. Zatrudnieni w spółce elektronicy i technicy podejmują się także nietypowych napraw i, jak podkreśla szef firmy, dewizą firmy jest jakość. - Chcemy stworzyć najlepszy serwis laptopów w województwie – mówi Arkadiusz Zamarja, który dzięki inwestycji w nowy sprzęt chce wyprzedzić inne firmy z branży pod względem technologicznym. BIT Serwis poszerzy też swoją ofertę poprzez możliwość świadczenia usług profesjonalnego montażu i demontażu układów BGA. - Dzięki maszynie będzie możliwość dokonywania napraw komponentów
(reballing – kulkowanie), a nie tylko ich wymiany. SUMMIT umożliwia zdejmowanie komponentów z zachowaniem norm i profili zalecanych przez producentów układów i nie przegrzewa chipsetu w trakcie procesu, co umożliwia jego ponowne wykorzystanie
– opowiada nasz rozmówca.

Poprawa konkurencyjności poprzez inwestycje w sprzęt to cele natychmiastowe, ale szef olsztyńskiej spółki nie wyklucza także innych, dalszych korzyści; na przykład w postaci szkoleń dla młodych elektroników.

System naprawczy VJ Electronix Summit 750, służący do montażu i demontażu układów lutowanych powierzchniowo, umożliwia precyzyjne pozycjonowanie układu z dokładnością do 50um, tworzenie automatycznych profili lutowniczych, równomierny rozkład temperatury, jednoczesną obserwację układu z góry i z dołu oraz chłodzenie rdzenia układu BGA podczas procesu lutowania.

Zdjęcie: © Renex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1