reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 15 maja 2009

Przegląd maszyn P&P medium/high volume dostępnych na polskim rynku

Prezentujemy drugą część przeglądu maszyn P&P dostępnych na polskim rynku, tym razem przeznaczonych do montażu średnich i długich serii. W artykule prezentujemy te z maszyn, których zdolność produkcyjna przekracza 10.000 komponentów na godzinę.
W lutym przedstawiliśmy na naszych łamach przegląd maszyn P&P, przeznaczonych do montażu krótkich i małych serii produktów. W związku z ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszył się artykuł, chcielibyśmy przedstawić jego kontynuację, czyli zestawienie maszyn, których zdolności produkcyjne przekraczają 10.000 cph. Przedstawiliśmy jedynie te maszyny, które oferowane są w Polsce poprzez dystrybutorów producentów.

Uwagi
• Zestawienie zostało sporządzone na podstawie bądź oficjalnych specyfikacji producentów sprzętu, bądź na podstawie danych przygotowanych i udostępnionych przez dystrybutorów.
• W zestawieniu staraliśmy się uwzględnić parametry maszyn w ich zasadniczej konfiguracji. Należy w związku z tym pamiętać, iż nieomal wszyscy producenci oferują różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe, zmieniające parametry maszyn. Praktycznie wszystkie najważniejsze cechy pracy maszyn - szybkość, minimalny/maksymalny rozmiar elementu, pole robocze itp. - mogą zostać polepszone dzięki zakupowi dodatkowych głowic, adapterów czy innego wyposażenia dodatkowego.
• Naszym celem było ujednolicenie parametrów podawanych przez poszczególnych producentów. Tam gdzie dane nie są idealnie porównywalne, lub niezbędne wydało się nam zamieszczenie uwag o przedstawianej konfiguracji, zaznaczyliśmy to w przypisach.
• Minimalna miara elementu został podana w mm, przy czym przyjęto iż: 01005 w systemie calowym równa się 0402 mm oraz 0201 w systemie calowym równa się 0603 mm.

Przegląd maszyn P&P o zdolnościach przekraczających 10.000 cph

Osobnego omówienia wymaga system maszyn P&P produkowany przez Fuji o nazwie NXT II. Jest to system oparty na trzech modułach, noszących nazwy M3II, M6II oraz M6IISP. Moduły te mogą być w bardzo prosty sposób zestawiane ze sobą w dowolnych konfiguracjach tworząc linie montażu SMD o znacznej wydajności. Dodatkowo, każdy moduł może być wyposażony w jedną z pięciu głowic (lub zamiast głowicy w dyspenser), charakteryzującą się odpowiednią kombinacją szybkości kładzenia elementu oraz jego wymiarów. W poniższej tabeli prezentowane są podstawowe dane, dotyczącego pojedynczego modułu systemu NXT wyposażonego w jedną z pięciu różnych głowic. Wszystkie moduły wyposażone są standardowo w inteligentne feedery, opcjonalnie głowica kładąca elementy może zostać zastąpiona dyspenserem.(1) Assembleon oferuje dwa typy podajników: pneumatyczne CLI oraz elektryczne TTF. W przypadkach, w których liczna podajników jest podana dwukrotnie, mniejsza liczba dotyczy podajników CLI, większa podajników TTF. Duże zróżnicowanie zdolności produkcyjnych w przypadku maszyn AX301 oraz AX501 wynika z szerokich możliwości konfiguracji tych maszyn, które mogą obejmować od 6 do 12 robotów, każdy dysponujący osobną głowicą. Minimalny rozmiar elementu w mm.
(2) Parametry maszyn MYDATA podane są dla ich konfiguracji z głowicą Hydra.
(3) W przypadku maszyn SONY możliwy jest wybór feederów mechanicznych lub inteligentnych. W kolumnie dotyczącej ilości feederów, niższa liczba dotyczy feederów mechanicznych, wyższa inteligentnych.

Tabela zawierająca przeliczenia pozostałych wartości z systemu calowego na mm: http://pl.wikipedia.org/wiki/Monta%C5%BC_powierzchniowy

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2