reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitry-bomshtein-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 września 2013

Rynek elastycznych ekranów OLED osiągnie wartość 100 mln USD w 2014 roku.

Eksperci z IHS iSuppli przewidują, że w przyszłym roku zapotrzebowanie na te produkty wzrośnie ponad czterokrotnie, a wartość sprzedaży w tym segmencie osiągnie niemal 100 mln USD.

Dokładniej przychody z rynku elastycznych OLED wyniosą 94,8 mln USD w 2014 roku – przewidują analitycy z iSuppli. Przychody z elastycznych OLED-ów w 2013 roku mają osiągnąć wartość 21,9 mln USD.

Ten wzrost to jedynie początek, w kolejnych latach można się spodziewać jeszcze większego popytu na te produkty – piszą w swoim raporcie eksperci z iSuppli.

- O elastycznych wyświetlaczach mówi się coraz więcej od czasu, gdy Samsung zaprezentował swoje OLED-owe ekrany Youm na styczniowych targach CES- mówi Vinita Jakhanwal z IHS. Jakhanawal dodaje, że pierwsze dostawy elastycznych 5 calowych wyświetlaczy Samsung ma rozpocząć w drugiej połowie tego roku.

Ale chociaż elastyczne ekrany budzą coraz większe zainteresowanie, to nadal są to produkty niedojrzałe technologicznie, które nie są jeszcze w stanie zastąpić konwencjonalnych wyświetlaczy OLED. Wpływa na to również fakt, że wciąż szuka się optymalnych technologii produkcyjnych.

- Trwają prace nad rozwiązaniami, które przyspieszą rozwój elastycznych wyświetlaczy OLED. Ich sukces zależy od tego, czy uda się stworzyć materiały i procesy produkcyjne, które umożliwią wytwarzanie tych ekranów na dużą skalę przy rozsądnych kosztach - komentuje Vinita Jakhanwal.

---
Źródło: IHS iSuppli
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-2