reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ngweikeong-dreamstime.com Rynki | 05 września 2013

Świetlana przyszłość LED

Rynek oświetlenia LED czeka gwałtowny rozwój w najbliższych latach. Jego wartość w 2020 roku wyniesie nawet 55 mld USD.
SNE Research opublikowało raport dotyczący trendów rozwojowych na rynku systemów oświetleniowych LED. Według analityków firmy, boom, który nastąpi w tej branży będziemy zawdzięczać między innymi rządowym wysiłkom, by wspierać przemysł oświetleniowy (w tym systemy LED), poprzez specjalne programy oraz ustawy regulacyjne. Zastosowanie LED w sektorze komercyjnym będzie w Stanach Zjednoczonych wspierane przez wdrażanie Systemu Zarządzania Energią (Energy Management System EMS) w budynkach.

Rynek opraw LED-owych ukształtuje się do 2015 roku i zacznie gwałtownie rosnąć od 2016 roku przez kolejne 4 lata - oceniają analitycy z SNE Research. Eksperci spodziewają się, że największy wzrost zostanie zanotowany w sektorze przemysłowym, w którym sprzedaż będzie wynosiła 18% łącznej sprzedaży całego biznesu LED w 2020 roku.

Rynek oświetlenia LED również czeka gwałtowny rozwój w najbliższym czasie, a od 2015 roku tempo wzrostu sprzedaży jeszcze się zwiększy. Prognoza przychodów w tej branży na 2020 rok wynosi 55 mld USD, z zaledwie 93 mln USD w 2012 roku, przy czym skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) ocenia się aż na 92,4%.

Systemy oświetlenia LED są to systemy nowej generacji, które opierają się na współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami przemysłu dostarczając ekologicznych rozwiązań oraz charakteryzujące się funkcjonalnością dopasowaną do potrzeb użytkownika. Możliwości LED-ów spowodują duże zmiany w branży oświetleniowej.

Generalnie zastosowanie opraw LED-owych umożliwia oszczędność energii na poziomie 50% dzięki inteligentnemu sterowaniu oraz stosowanym sensorom. Z tego powodu można się spodziewać, że znaczącą rolę w rozwoju systemów LED odegrają zastosowania komercyjne, które następnie pociągną za sobą przemysł.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-2