© kheng-guan-toh-dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Jabil zapowiada reorganizację

Zysk netto Jabila w trzecim kwartale roku fiskalnego 2013 spadł o połowę. Spółka zamierza zreorganizować swoje globalne operacje, tak by odzwierciedlały aktualne warunki rynkowe i potrzeby klientów.

Jabil rozpoczął już konsultacje z pracownikami dotyczące planowanych zmian w firmie, ale zarząd nie podał żadnych szczegółów dotyczących ewentualnych zwolnień. Spółka szacuje koszty restrukturyzacji na 188 mln USD. Oświadczenie o reorganizacji zostało opublikowane przy okazji raportu finansowego za trzeci kwartał roku obrotowego. Wyniki nie spełniły oczekiwań analityków. Przychody wzrosły o 5,1% i osiągnęły poziom 4,5 mld USD. Sytuacja w poszczególnych segmentach działalności wyglądała następująco :
  • Diversified Manufacturing: 1.8 mld USD
  • Enterprise & Infrastructure: 1.4 mld USD
  • High Velocity: 1.3 mld USD
Zysk operacyjny za trzeci kwartał roku obrotowego 2013 wyniósł 103,7 mln USD czyli o niemal 53 mln USD niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zysk netto spadł o połowę w tym okresie i wyniósł 49,6 mln USD. Przypomnijmy, że prognozy Jabila na trzeci kwartał zakładały zysk operacyjny w granicach 144-164 mln USD. Udało się natomiast wypracować zgodne z prognozami przychody, plan zakładał kwotę 4,3-4,5 mld USD.