reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rasa Messina Francesca / Dreamstime Przemysł elektroniczny | 28 lutego 2013

Mija pierwsza doba strajku w Bitron

Rano do fabryki przyjechał przedstawiciel zarządu włoskiego koncernu Bitron, Roberto Pavarini.
Trwają negocjacje pomiędzy zarządem a strajkującymi. 'Dyrektor Pavarini przekazał nam własny projekt porozumienia, ale jego zapisy są nie do przyjęcia. Przygotowaliśmy swoją propozycję i czekamy teraz na odpowiedź drugiej strony' mówi Izabela Będkowska, przewodnicząca Solidarności w Bitron Poland.

'Zakład stoi, produkcja stoi. Tak jak wczoraj część z nas przebywa w stołówce firmy, a część pilnuje bram zakładu od wewnątrz. Przed bramami, na zewnątrz, stoją koledzy z Solidarności z innych zakładów, między innymi z kopalni i koksowni, i pilnują, żeby nikt nie próbował siłą dostać się do środka. Chronią nas i bardzo im za to dziękujemy' relacjonuje przewodnicząca.

Na miejscu są też przedstawiciele władz śląsko-dąbrowskiej Solidarności z przewodniczącym Dominikiem Kolorzem oraz związkowi eksperci, którzy pomagają w negocjacjach. Pracownicy Bitronu domagają się gwarancji zatrudnienia i 7-proc. podwyżek płac.

Źródło: Solidarność

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1