reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© otnaydur-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 lutego 2013

Armia kupuje drony od Flytronic

Polskie wojsko podpisało kontrakt na dostawę dwunastu zestawów samolotów bezzałogowych FlyEye firmy Flytronic, działającej w ramach grupy WB.
Ministerstwo Obrony przymierza się do ogromnego kontraktu na prawie 100 zestawów bezzałogowców, ale po drodze robi mniejsze zakupy. Kontrakt na dostawę 12 zestawów samolotów bezzałogowych FlyEye został podpisany 15 lutego 2013 r. Jego wartość to około 24 mln PLN.

Samoloty trafią m.in. do jednostek artylerii i zwiększą zdolności artylerii do rozpoznania i rażenia przeciwnika. Dzięki nowym zestawom artylerzyści zyskają nowy środek umożliwiający prowadzenie rozpoznania i korygowanie ognia artyleryjskiego oraz obserwacji skutków działań.

A jak prezentuje się i działa taki dron? Warto spojrzeć na poniższy film, wygląda na to, że wystartowanie samolotu jest bardzo łatwe – wystarczy wypuścić go z ręki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1