reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apator Przemysł elektroniczny | 22 lutego 2013

Kierunki rozwoju Apator na 2013

Apator na bieżący rok zaplanował wzrost przychodów o 5-10%. Sprawozdanie finansowe określa bliżej konkretne działania, jakie firma chce podjąć w roku 2013 celem wzrostu przychodów.
Ekspansja geograficzna
Grupa Apator skupia się na następujących kluczowych rynkach geograficznych: kraje Europy Środkowo-Wschodniej i Rosja oraz WNP, Niemcy i Austria, Kraje Beneluksu, Wielka Brytania, Szwajcaria, Turcja. Jednym z najważniejszych obszarów rozwoju grupy kapitałowej Apator jest region Europy Centralnej i Wschodniej. Do celów strategicznych firma zalicza także osiągnięcie silnej pozycji marki Apator na wyżej wymienionych rynkach.
Rozwój technologiczny
Grupa Apator stawia na rozwój technologii, produktów i usług związanych z oszczędnym gospodarowaniem energią, pomiarami, optymalizacją pracy sieci, nowoczesnej aparatury łączeniowej. Firma zainteresowana jest także oferowaniem kompleksowych usług dla przemysłu i odbiorców instytucjonalnych zmierzających do optymalizacji zużycia energii i innych mediów (doradztwo, oprogramowanie, hardware, software). Grupa Apator będzie dostarczała produkty wspierające dla sektorów związanych z odnawialnymi źródłami energii i rozwijała ofertę usług inwentaryzacji (paszportyzacji) majątku sieciowego dla przedsiębiorstw dystrybucyjnych.

Rozwój systemowy
Grupa Apator zamierza utrzymać pozycję lidera polskiego rynku pomiarowego. Firma chce także uczestniczyć w pierwszych dużych wdrożeniach systemów zdalnego odczytu i zarządzania pomiarami za granicą. Rozwój multi-
energetycznych systemów zostanie przyśpieszony przez porozumienia, alianse, zakupy gotowych technologii, licencji i firm.

Akwizycje
‘Mamy świadomość, że nasz rozwój organiczny ma zbyt wolne tempo, dlatego będziemy dalej przejmować inne podmioty' mówi dla dzisiejszego Parkietu Janusz Niedźwiecki, prezes Apatora. Największe nadzieje wiążemy z rynkiem niemieckim. To ogromy rynek w każdym asortymencie, jaki produkujemy. Zależy nam, by mocniej tam się rozwinąć. Strategiczne znaczenie mają też dla nas Rosja i Wielka Brytania’

Rozszerzenie bazy klientów
Grupa Apator zamierza zaoferować dotychczasowe i nowe produkty oraz usługi dla nowych grup klientów. Poza przemysłem i odbiorcami instytucjonalnymi firma kieruje swoją ofertę także do instalatorów, integratorów, spółdzielni mieszkaniowych i zamierza wzmocnić swój udział w sprzedaży do przedsiębiorstw dystrybucji wody i ciepła. Grupa Apator będzie także wprowadzała do produkcji nowe rodzaje zaawansowanych liczników elektronicznych o zwiększonej precyzji i z lepszymi możliwościami zdalnej komunikacji. Apator współpracuje przy projektowaniu standardów dla smart meteringu w Polsce.

Pozostałe czynniki
Jednym z celów strategicznych jest stałe podnoszenie niezawodności i jakości wyrobów, która pozwoli na zwiększenie udziału w wymagających rynkach zagranicznych (Europa Zachodnia). Grupa Apator bierze coraz większy udział w sojuszach, konsorcjach oraz inicjatywach strategicznych zmierzających do popularyzacji idei „smart metering” i ustanowienia polskich i europejskich standardów pomiarowych

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2