reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© homiel-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 lutego 2013

Binary Helix na stracie

W 2012 roku spółka Binary Helix zanotowała stratę netto na kwotę prawie 700 tys. PLN.
W czwartym kwartale 2012 r. Binary Helix osiągnęła przychody netto w wysokości 252 tys. PLN, głównie ze sprzedaży reduktorów. W analogicznym okresie roku poprzedniego przychody wyniosły 1,766 mln PLN.

Strata netto za cały rok 2012 r. wyniosła 695 tys. PLN, natomiast poprzedni rok przyniósł zysk netto w wysokości 355,86 tys. PLN. Tylko w czwartym kwartale strata wyniosła 223 tys. PLN.

W związku z opublikowanymi wynikami, zarząd spółki podjął decyzję o odwołaniu prognoz finansowych na 2013 r.

Najistotniejszym czynnikiem mającym wpływ na wygenerowaną stratę jest brak wystarczających środków obrotowych na realizację zamówień oraz koszty kontynuowanych prac badawczo-rozwojowych – pisze Binary Helix w swoim raporcie. Spółka wskazuje też na brak przychodów z umowy z firmą POL-TV Multimedia z Opola oraz z projektów dla branży górniczej. W pierwszym przypadku, Binary Helix czeka na potwierdzenie przez dystrybutora technicznych możliwości sprzedaży reduktorów w związku z przeprowadzonymi audytami. W drugim – klient otrzymał urządzenia górnicze do testów i wymaga dodatkowej weryfikacji przez naukowców. W tym celu Binary Helix podjął współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Binary Helix w ostatnich miesiącach 2012 r. zawarł cztery umowy dystrybucyjne z firmami: Introl (Katowice), Sidus (Zielona Góra), Eko Energy (Wrocław) oraz iracką firmą Advanced Technologies Company.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2