reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rafal-glebowski-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 lutego 2013

Dell potrzebuje innowacji

Decyzja o wykupieniu wszystkich udziałów firmy Dell przez jej założyciela Michaela Della ma umożliwić przeprowadzenie zmian w spółce. Jak będą wyglądały te przekształcenia?
Pytanie co będzie dalej z Dellem, dotyczy między innymi działu PC, w którym sprzedaż wciąż spada. Podobno ma pozostać bez zmian, ale trwają spekulacje o podziale firmy Dell na części. Generalnie jednak firma zamierza pozostać wierna podjętej strategii – Będziemy kontynuować już podjęte działania. Musimy inwestować i wykazać się cierpliwością we wdrażaniu strategii – "Gazeta Wyborcza" cytuje wypowiedź dyrektora finansowego Della Briana Gladdena. Strategia oznacza między innymi koncentrację na produktach i usługach dla klientów korporacyjnych i dążenie do sprzedaży na wyższych marżach np. dla przedsiębiorstw w sektorze publicznymi branży medycznej. Gladden mówi też, że jako prywatna spółka Dell będzie miał możliwość przeprowadzania niezbędnych operacji bez oglądania się na wyniki kwartalne.

Dyrektor finansowy Della wspomina o inwestycjach, ale restrukturyzacja to także, a nawet przede wszystkim, oszczędności. "GW" cytuje za Reutersem wypowiedź Cindy Shaw, analityka firmy Discern – Jako spółka niepubliczna Dell prawdopodobnie będzie bardziej zdecydowanie ciął koszty. Ale restrukturyzacja tylko przedłuży to, co nieuchronne. Dell potrzebuje czegoś więcej niż cięcia kosztów. Potrzebuje innowacji. - dodała.

W 2002 r. Steve Jobs powiedział – W biznesie komputerowym tylko my i Dell zarabiamy pieniądze. Oni dlatego, że są Wal-Martem, my - bo jesteśmy innowacyjni. – Dzisiejsze pytanie brzmi: co takiego wymyśli Michael Dell, by wyciągnąć firmę z tarapatów.

---
Źródło: Gazeta Wyborcza/Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2