
- 09:30 - 10:00Startups Survival GuideDavid Sandys - Director, Business Ecosystem Development - Digi-Key Electronics
- 10:05 - 10:35TBAAegis Software
- 10:40 - 11:10AMB Technologia Openair Plasma w elektronicznych procesach produkcyjnychAMB TechnicW naszej prezentacji skupimy się na wpływie plazmy na powierzchnie i przedstawimy technologię powlekania PlasmaPlus. Dodatkowo podamy przykłady plazmy w produkcji elektronicznej (powłoka conforrmal, wiązanie optyczne, uszczelnianie)
- 11:15 - 12:15Co w krzemie piszczy? – MPU w ofercie firmy MicrochipArtur Malek - District Sales Manager - MicrochipWydajne i bezpieczne procesory aplikacyjne w opcji „System on Chip”, oraz „System on Module” w ofercie firmy Microchip. Omówienie architektury, peryferii, środowiska programistycznego (MPLAB, Eclipse, QT) i wsparcia dla systemu Embedded Linux.
- 12:35 - 13:05Symulacje elektromagnetyczne – rzeczywistość czy science-fiction?Tomasz Kądziołka - MescoSymulacja komputerowa pozwala inżynierom na lepsze poznanie swoich produktów oraz wspomaga prace nad nowymi projektami. Symulacja pozwala lepiej poznać zjawiska, które mogę towarzyszyć np. przepływowi prądu: zjawisko wypierania, zbliżenia czy zmiany konduktywności materiału pod wpływem temperatury. Tylko symulacja komputerowa pozwala na podejmowanie świadomych decyzji projektowych. Podczas wystąpienia zostaną zaprezentowane praktyczne przykłady obliczeniowe łączące m.in. symulacje zjawisk elektromagnetycznych z termiką i mechaniką.
- 13:10 - 13:40Cadence wprowadził symulację dla PCB bez modeli dla projektantówTomasz Górecki - Manager Eastern Europe - FlowCADWiele dzisiejszych problemów wynika z nieciągłości impedancji, przesłuchów i spadków napięcia. Te symulacje są teraz zintegrowane z edytorem PCB i generują łatwe do zrozumienia wyniki w kilka sekund. Pomaga to uniknąć 80% problemów z SI i PI już w procesie projektowania.
- 13:45 - 14:15Demistyfikacja 5GJean Louis Mendes - BDM RF&Microwave Solutions Business Unit - MolexOd ponad dwóch lat cała branża IT, a w szczególności telekomunikacja, działa na rzecz rozwoju i wdrażania sieci 5G. W całej historii telekomunikacji nie było jeszcze sytuacji, żeby kładziono aż tak duży nacisk na wprowadzenie nowej technologii, jak ma to miejsce w odniesieniu do 5G. Koniecznie należy pamiętać o tym, że aby rewolucja 5G mogła stać się rzeczywistością, niezbędny jest rozwój nowych technologii, zarówno jeśli chodzi o stronę sprzętową, jak i oprogramowanie. W jaki sposób następują te zmiany technologiczne i dlaczego są tak istotne, abyśmy mogli zacząć korzystać z sieci 5G?
- 14:20 - 14:50Efektywne odprowadzenie ciepła : porównanie właściwości dozowanych Gap Fillerów z podkładkami termicznymi.Barbara Ligenza - BL ElektronikNajczęściej obecnie wybierane materiały termoprzewodzące to gotowe podkładki termoprzewodzące o wymaganej grubości, przycięte na określony kształt. Takie rozwiązanie ma dużą zaletę, jest łatwe w użyciu i nie wymaga inwestycji w oprzyrządowanie. Jednakże przy produkcji masowej nakładanie podkładek jest zbyt czasochłonne. Elektronika samochodowa, oświetlenie energooszczędne i inne sektory wymagają coraz wyższej wydajności produkcji, i zmniejszonego nacisku mechanicznego na elementy, stąd też rosnące zapotrzebowanie na materiały termiczne dozowane. Dozowane Gap Fillery wymagają automatyzacji procesu produkcyjnego i inwestycji w maszyny dozujące wraz z system nakładania.
- 14:55 - 15:255 najczęstszych problemów związanych z implementacją wyświetlacza w projektach klienckichJacek Marcinkowski - Project Manager - UnisystemWyświetlacze otaczają nas na każdym kroku. Są niemal w każdym urządzeniu. Ich powszechność sprawia, że już na etapie projektowania designer mierzy się z szeregiem dylematów związanych z doborem technologii, czytelnością czy specyficznymi wymogami aplikacji. W wystąpieniu skoncentrujemy się na pięciu najczęściej pojawiających się problemach związanych z implementacją wyświetlaczy w urządzeniach końcowych. Pokażemy jakie technologie najlepiej sprawdzą się w aplikacjach outdoorowych, co możemy zrobić by urządzenie było bezpieczniejsze dla użytkowników, a także jak rozwiązać problem zasilania w projektach energooszczędnych i ekologicznych.
- 15:30 - 16:00Architektura oraz bezpieczeństwo systemów IoT oraz cloudComputer ControlsOmówienie przykładowych architektur systemów IoT oraz cloud oraz analiza potencjalnych zagrożeń z podaniem konkretnych rozwiązań zabezpieczających.
Czekamy na Wasze propozycje wykładów. Wykład musi mieć charakter niekomercyjny, a skrót (100-150 wyrazów) powinien opisywać zawartość proponowanego wystąpienia. Chcielibyśmy także poznać osobę prezentera, tak więc poza imieniem i nazwiskiem prześlijcie nam jego stanowisko służbowe, reprezentowaną firmę oraz adres mailowy.
Prowadzimy szeroko zakrojoną akcję promocyjną w naszych mediach społecznościowych. Być może nie jest to pierwszy sposób budowania marki w branży produkcji elektroniki, który przychodzi do głowy, a efekt raczej nie potrwa przez całe życie, ale zapewni Ci promocję nieco dłużej, niż gdybyś robił to samodzielnie. Możesz na nas polegać.
Zamieszczaj posty na twitterze, facebooku i instagramie o swoim udziale w Evertiq Expo, używając poniższych hasztagów:
#ExpoWAW — #Evertiq — #EvertiqExpo — #EvertiqNewsNetwork
COVID-19 UPDATE
Due to the current COVID-19 pandemic, Evertiq has taken precautionary measures and postponed all Expos to new dates. Evertiq is monitoring the situation closely.