reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Atmel Komponenty | 12 października 2012

Komunikacja PLC z mikrokontrolerem ARM Cortex M4

Układ Atmela stanowi nowe, zintegrowane rozwiązanie łączące w jednym układzie Cortex-M4 MCU, 2MB pamięci Flash w dual-bank, 160 KB SRAM oraz wysokiej wydajności transceiver PLC

Atmel wprowadził się nowy produkt oznaczony symbolem SAM4SP32A. Jest to pierwszy na rynku układ przeznaczony do komunikacji PLC (Power Line Communications) z mikrokontrolerem opartym na rdzeniu ARM Cortex-M4. SAM4SP32A jest w pełni zgodny z najnowszą specyfikacją PRIME (Power Line Intelligent Metering Evolution ). Układ ten stanowi nowe, zintegrowane rozwiązanie łączące w jednym układzie Cortex-M4 MCU, 2MB pamięci Flash w dual-bank, 160 KB SRAM oraz wysokiej wydajności transceiver PLC. Takie zintegrowane rozwiązanie w znaczący sposób wpływa na zmniejszenie kosztów budowy docelowego urządzenia. Znaczącą cechą wyróżniającą SAM4SP32A wśród konkurencji jest podział pamięci Flash na dwie części. Tak zwany dual-bank Flash. Funkcjonalność ta umożliwia pobieranie nowego firmware w tle, bez konieczności przerywania aktualnie wykonywanej aplikacji. Po pozytywnej weryfikacji spójności danych istnieje możliwość przełączenia aktywnego banku. Kolejne uruchomienie aplikacji odbędzie się już z nowego, aktywnego banku. Użytkownicy, którzy nie potrzebują podziału pamięci Flash mogą korzystać z całej, liniowej przestrzeni adresowej 2MB. Istnieje możliwość powrotu do bazowej wersji oprogramowania w przypadku wykrycia krytycznych błędów nowej wersji firmwar'u.
© Atmel SAM4SP32A dostępny jest w obudowie LQFP 128. Pierwsze próbki już są dostępne. Firma Atmel planuje wprowadzić do oferty zestaw ewaluacyjny SAM4SP32AAEK-99, który pojawić ma się na przełomie roku.
SAM4SP32A wyposażony został w szereg peryferii komunikacyjnych, mających ogromne znaczenie w systemach pomiarowych. Dostępne są interfejsy SPI, TWI, USART oraz USB Device 2.0. SAM4SP32A oferuje zintegrowany, energooszczędny transceiver PLC o czułości rzędu 34.8dBuV i dynamice 73.18dB. Posiada także wbudowany wzmacniacz o poborze mocy 40% mniejszym niż rozwiązania dostępne aktualnie na rynku. Pobór mocy dla układu opisują parametry: 200µA/MHz, 30µA w „wait mode” oraz 750mW w „transmission mode (PLC modem)”.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1